گروه های شغلی دیجیتال مارکیتنگ

مسیر خودت رو پیدا کن

گروه های شغلی دیجیتال مارکتینگ

20 زمینه شغلی در 6 گروه تخصصصی

گروه بندی تخصصی

مشاغل دیجیتال مارکتینگ در 6 گروه دسته بندی شده و لیست مهارت ها با سطح و عمق مورد نیاز برای هر عنوان شغلی مشخص شده است تا هوشمندانه و تخصصی ارزیابی شوید.

ساختار T-SHAPE

با انتخاب یک گروه شغلی و شرکت در آزمون های مهارتی مخصوص به آن، می توانید T-Shape مهارتی خود را بسازید.

ارزیابی هوشمند

برای هر مهارت آزمون تخصصی طراحی شده که سوالات آن با تحلیل داده ها، توسط هوش مصنوعی انتخاب می شود تا ارزیابی دقیقی از سطح مهارتی شما اجرا شود.

مسیر آموزشی

با بررسی نتایج و مقایسه عملکرد شما با سایر افراد فعال در این حوزه کاری، نقاط ضعف شناسایی و مسیر آموزشی اختصاصی شما طراحی می شود.

مهارت سنجی مبتنی بر هوش مصنوعی

T-Shape مهارتی
خود را بسازید!

با بررسی واحد های دیجیتال مارکتینگ در شرکت های مختلف داخلی و بین المللی، دپارتمان های تخصصی این حوزه را در 6 گروه دسته بندی کردیم و در هر گروه، لیست مشاغل به همراه مهارت ها و استعداد های مورد نیاز آن را مشخص کردیم تا در آزمون های هوشمند مهارتی و تست های استعدادیابی اختصاصی هر گروه شرکت کرده و T-Shape مهارتی خود را بسازید.

سوالات متداول

T-Shape مهارتی چیست؟

هر زمینه شغلی به مجموعه ای از مهارت های مختلف نیاز دارد که میزان تسلط شخص به این مهارت در چند مورد اصلی باید کاملا حرفه ای و در باقی موارد در حد آشنایی کلی باشد. برای نمایش گرافیکی این مهارت ها از الگوی حرف T استفاده میشود که خط افقی مهارت های کلی و خط عمودی آن مهارت های اصلی و تخصصی را نشان می دهد.

دسته بندی گروه های شغلی بر چه اساس انجام شده است؟

شغل های بازاریابی تماما حول موضوع مشتری است اما هر کدام از زاویه متفاوتی به آن نگاه می کند. در هر شرکت این پروسه با توجه به حجم فعالیت ها، با عناوین شغلی و دسته بندی های مختلفی اجرا می شود اما با بررسی دپارتمان های بازاریابی دیجیتال شرکت های متفاوت و وظایف اجرایی هر گروه، مشخص شد مهارت ها و استعداد های مورد نیاز برای همه یکسان بوده و می توان در 6 گروه مختلف آن را دسته بندی کرد که تحت عنوان گروه های شغلی دیجیتال مارکتینگ در ادامه معرفی شده اند.

چه مواردی برای هر گروه شغلی مشخص شده است؟

با انتخاب هر گروه شغلی، در کنار معرفی وظایف و متد عملکردی، T-Shape مهارتی کامل آن که شامل تمام مهارت های مورد نیاز و عمق اطلاعاتی لازم برای هر مهارت است را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر آن با تجزیه T-Shape اصلی، زیرمجموعه ها یا عناوین شغلی آن گروه نیز به طور دقیق تر مشخص شده که می توانید به عنوان الگو از آن ها استفاده کنید. با انتخاب هر مهارت میتوانید در آزمون هوشمند ارزیابی آن شرکت کنید تا T-Shape خود را بسازید. در کنار تمام این موارد استعداد های شخصیتی مورد نیاز و چند نمونه T-Shape واقعی نیز معرفی شده است.

چطور گروه شغلی خود را انتخاب کنم؟

در صورتی که زمینه کاری خود را انتخاب کرده اید، در ادامه در لیست گروه های شغلی با بررسی متن توضیحی و لیست عناوین شغلی که برای هر کدام معرفی شده، گروه مورد نظر خود را انتخاب کنید. علاوه بر آن می توانید از “نقشه راه” که در انتهای این برگه معرفی شده نیز استفاده کنید.

Digital Marketing Departments

گروه های شغلی دیجیتال مارکتینگ

Marketing Communications

بازریابی ارتباطی

بازاریابی ارتباطی

تهیه محتوا و اطلاعاتی که مشتریان پیش از خرید محصول به آن نیاز دارند.

اهداف

مشاغل

Acquisition Marketing

جذب کاربر

جذب کاربر

استفاده از ابزار تبلیغاتی مختلف برای جذب کاربر و مشتریان احتمالی

اهداف

مشاغل

Product Marketing

مدیریت محصول

مدیریت محصول

طراحی و تهیه محصول یا خدمات و در دسترس قرار دادن آن برای مشتریان

اهداف

مشاغل

Customer Marketing

مشتری محوری

مشتری محوری

شناسایی نیازهای اختصاصی مشتریان و طراحی نقشه راه

اهداف

مشاغل

Brand Marketing

برند سازی

برند سازی

طراحی استراتژی برند و عبور کلیه محتواها و محصولات از فیلتر آن

اهداف

مشاغل

Corporate Communications

روابط عمومی

روابط عمومی

مدیریت همکاری با شرکای تجاری، رسانه ها و بازار

اهداف

مشاغل

فقط کافیه شروع کنی...

افتخار می کنیم به شما کمک کنیم هوشمندانه پیشرفت کنید!