جذب کاربر

Acquisition Marketing

جذب کاربر

شناسایی، تبلیغات و جذب ترافیک

T-Shaped-Illustration

معرفی واحد

شاید بتوان واحد جذب کاربر را به عنوان مهم ترین و پرکارترین واحد بازاریابی هر شرکت دانست. این واحد در گام نخست با بررسی دقیق محصول، استراتژی برند و هدف های تعیین شده شروع به شناسایی مشتریان بالقوه می کند. پس از شناخت پرسوناهای مختلف برنامه های جذب آن ها به سمت محصول را برنامه ریزی می کند. این برنامه ها تحت عنواین مختلف تبلیغاتی و در رویدادهای جذاب و مختلفی اجرا می شوند. سپس در مرحله آخر با هدف بهینه سازی فرایند تبلیغات و کاهش هزینه های جاری، پروسه بهره وری آغاز می شود. SEO،SEM، تبلیغات کلیکی، اتوماسیون بازاریابی، تبلیغات بنری و ... از اصطلاحات مهم این واحد است.

مهمترین عناوین شغلی

متخصص سئو

با بررسی دقیق کلیدواژه های مورد نظر مشتریان و شناسایی رقبا در هر کلیدواژه پروسه بهینه سازی موتور جستجو را اجرا کرده تا ترافیک ازرشمند ارگانیک از سرچ های گوگل به سمت سایت سرازیر شود.

متخصص شبکه های اجتماعی

با توجه به فعالیت گسترده کاربران در شبکه های اجتماعی، برنامه ریزی دقیق اجرای کمپین های تبلیغاتی و استفاده از اینفلوئنسرها برای معرفی محصول و خدمات به مشتریان احتمالی از وظایف اصلی این شخص است.

متخصص تبلیغات کلیکی

هر تبلیغی که در بستر اینترنت اجرا می شود از تبلیغات بنری تا همسان، ریتارگتینگ و ... توسط این شخص مدیریت می شود. اجرا کمپین های مختلف و جذب هدفمند ترافیک جزو وظایف اصلی او است.

متخصص بازاریابی موبایلی

با افزایش روزافزون استفاده کاربران از اپلکیشن های مختلف، بستر تبلیغاتی گسترده ای در این حوزه ایجاد شده است که شناسایی، هدف گذاری و اجرای کمپین در اپلیکیشن ها توسط این متخصص اجرا می شود.

متخصص اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی ابزار جدیدی است که صنعت تبلیغات را دگرگون کرده، متخصص این حوزه وظیفه دارد با هدف گذاری کاربران به صورت تک به تک و استفاده از تکنیک بازاریابی ایمیلی، روند تبلیغات اختصاصی را اجرا کند.

متخصص بهبود نرخ تبدیل

هزینه های تبلیغات از مولفه هایی است که شرکت ها به مدیریت و هدفمند سازی آن تاکید دارند. متخصص CRO با تلفیق دانش بازاریابی و فنی سعی می کند تا حد ممکن نرخ تبدیل کاربران به مشتریان را افزایش دهد.

با یک نگاه!

T-Shape عمومی جذب کاربر

معرفی

لیست کامل مهارت های مورد نیاز در جذب کاربر در 4 سطح ترسیم شده اند که با حرکت در مسیر افقی T (از راست به چپ) تنوع مهارت های مورد نیاز و حرکت در مسیر عمودی T (از بالا به پایین) میزان تسلط به این مهارت ها و عمق اطلاعاتی مورد نیاز برای هر کدام را شناسایی خواهید کرد.

راهنمای استفاده

با انتخاب هر مهارت و ورود به آزمون اختصاصی آن می توانید سطح اطلاعاتی خود را محک زده و  T-Shape اختصاصی خود را ترسیم کنید.با توجه به بروزرسانی مطالب وب سایت، در حال حاضر مهارت هایی که آیکون "تیک" دارند فعال هستند.

الگویابی

لیست مشاغل

در T-Shape کلی لیست تمامی مهارت هایی درج شده است که یک واحد جذب کاربر باید به آن ها مجهز باشد. اما معمولا تمام این مهارت ها را یک شخص برعهده نگرفته و یک تیم با ترکیب چند نفر با عنواین شغلی مختلف این پروسه را مدیریت می کنند. در ادامه با تجزیه این T-Shape به موارد جزئی تر، لیست مشاغل این شغل که به عنوان الگو برای مسیر پیشرفت مورد استفاده قرار می گیرند معرفی خواهد شد.

SEO Specialist

متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو

وظایف

Social Media Marketer/Specialist

مدیر یا متخصص بازاریابی شبکه های اجتماعی

وظایف

Paid Advertising Manager

مدیر تبلیغات کلیکی

وظایف

Mobile Marketing Manager

مدیر بازاریابی موبایلی

وظایف

Marketing Automation Manager / Email Marketer

مدیر بازاریابی ایمیلی یا اتوماسیون بازاریابی

وظایف

Conversion Rate Optimization Specialist

متخصص بهبود نرخ تبدیل

وظایف