بازاریابی ارتباطی

Marketing Communications

بازاریابی ارتباطی

نیازسنجی، تولید و انتشار محتوا

T-Shaped-Illustration

معرفی واحد

واحد بازاریابی ارتباطی همان طور که از نام آن مشخص است، وظیفه ایجاد یک ارتباط پایدار با مشتری را بر عهده دارد. این ارتباط توسط انتقال محتوا صورت میگیرد، محتوایی که اطلاعات مورد نیاز مشتری برای بررسی، خرید و یا استفاده از محصول و خدمات را شامل می شود. نحوه شناسایی نیازهای اطلاعاتی مشتریان و آماده سازی آن ها در قالب های مختلف وظیفه اصلی متخصصان این بخش است. انتشار محتوا و مدیریت روند ارتباط مشتری با محتوا نیز از بخش های مهم دیگر کار این واحد به شمار می رود. وبلاگ، مقالات، صفحات اجتماعی، ویدیو های آموزشی، پادکست ها، اینفوگرافی ها و غیره نمونه های بارزی از نتایج کار این واحد است.

مهم ترین عناوین شغلی

مدیر تولید محتوا

با شناسایی دقیق نیازهای اطلاعاتی و دانشی مشتریان وظیفه آماده سازی محتوا در قالب های متنی، مقاله، اینفوگرافی، ویدیو، پادکست و ... بر عهده این شخص خواهد بود.

مدیر شبکه های اجتماعی

وظایف مدیر محتوا را در قالب شبکه های اجتماعی اجرا کرده و با ارتباط نزدیک با مخاطبان سعی می کند اهداف برندینگ و بازاریابی سازمان را به درستی در قالب های اجتماعی مختلف اجرا کند.

تبلیغ نویس

با ترکیب 3 علم نویسندگی، روانشناسی و بازاریابی تمام عناوین، متن ها و محتواهای تولیدی را از فیلتر برندینگ و بازاریابی عبور داده تا نتیجه یک محتوای جذاب برای کاربران باشد.

طراح یا مدیر رسانه

رنگ و تصویر چاشنی بی بدیل هر محتوایی است که یک طراح با دانش گرافیک و استعداد خود در تیم محتوا حضور داشته و وظیفه اجرای پروژه های گرافیکی را بر عهده دارد.

با یک نگاه!

T-Shape مهارتی بازاریابی ارتباطی

معرفی

لیست کامل مهارت های مورد نیاز در بازاریابی ارتباطی در 4 سطح ترسیم شده اند که با حرکت در مسیر افقی T (از راست به چپ) تنوع مهارت های مورد نیاز و حرکت در مسیر عمودی T (از بالا به پایین) میزان تسلط به این مهارت ها و عمق اطلاعاتی مورد نیاز برای هر کدام را شناسایی خواهید کرد.

راهنمای استفاده

با انتخاب هر مهارت و ورود به آزمون اختصاصی آن می توانید سطح اطلاعاتی خود را محک زده و  T-Shape اختصاصی خود را ترسیم کنید.با توجه به بروزرسانی مطالب وب سایت، در حال حاضر مهارت هایی که آیکون "تیک" دارند فعال هستند.

الگویابی

لیست مشاغل

در T-Shape کلی لیست تمامی مهارت هایی درج شده است که یک واحد بازاریابی ارتباطی باید به آن ها مجهز باشد. اما معمولا تمام این مهارت ها را یک شخص برعهده نگرفته و یک تیم با ترکیب چند نفر با عنواین شغلی مختلف این پروسه را مدیریت می کنند. در ادامه با تجزیه این T-Shape به موارد جزئی تر، لیست مشاغل این شغل که به عنوان الگو برای مسیر پیشرفت مورد استفاده قرار می گیرند معرفی خواهد شد.

Content Specialist

مدیر، متخصص یا نویسنده محتوا

وظایف

Social Media Content Marketer/Creator

مدیر یا متخصص محتوای شبکه های اجتماعی

وظایف

Copywriter

تبلیغ نویس

وظایف

Multimedia Specialist

متخصص رسانه

وظایف