مهارت کارمندتان را پیش از استخدام ارزیابی کنید!

شما ویژگی های مهارتی و شخصیتی کارمند مورد نظرتان را مشخص کنید، ما به کمک هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها و استعدادهای کارجویان را ارزیابی کرده و بهترین انتخاب را به شما نشان می دهیم!

روی عملکرد افراد سرمایه گذاری کنید نه گذشته آن ها!

0 %

صرفه جویی در زمان

0 %

بهره وری بالاتر کارجو

0 %

رشد سریع تر کارجو

0 %

تمایل کمتر به ترک سازمان

برندهایی که به ما اطمینان کرده اند:

AI-Powered Test

بتاتیک یک آزمون معمولی نیست!

آزمون از قبل طراحی نشده است، بلکه در حین آزمون، بتا (هوش مصنوعی بتاتیک)، پاسخ کاربر به هر سوال را بررسی کرده، آن را با عملکرد سایر شرکت کننده ها مقایسه می کند، احتمال شانسی بودن پاسخ را در نظر می گیرد و بر اساس همه این تحلیل ها، سوال بعدی را انتخاب و به کاربر نمایش می دهد. با این روش در کمترین زمان و با بهترین دقت، نقاط قوت و ضعف کارجو شناسایی خواهد شد!

ارزیابی های مهارتی

با اطمینان انتخاب کنید!

شما نیازهای خود را تعیین کنید، ما بهترین روش ارزیابی کارجویان را طراحی کرده ایم و بهترین انتخاب را بر اساس الویت های شما شناسایی می کنیم!

آزمون های مهارت سنجی

ارزیابی مهارت های تخصصی کارجویان توسط آزمون های معتبر و مبتنی بر الگوریتم های یادگیری ماشین

آزمون های شخصیت شناسی

ترکیب آزمون های روانشناختی برای شناسایی ویژگی های رفتاری، استعدادی و مهارت های نرم کارجویان

مرحله اول: نیازسنجی

ابتدا موقعیت شغلی خود را تعریف کرده و از بین مهارت ها و ویژگی های شخصیتی پیشنهادی، اولویت های خود را مشخص می کنید.

مرحله دوم: ارزیابی کارجویان

آزمون های مرتبط با موقعیت شغلی شما در قالب یک مسیر چندمرحله به صورت خودکار طراحی شده و لینک ورود به آزمون ها برای همه کارجویان ارسال می شود.

مرحله سوم: شناسایی کارجویان برگزیده

نتایج تمامی کارجویان با کمک الگوریتم های تحلیل داده و یادگیری ماشین مورد بررسی قرار گرفته و نهایتا بهترین انتخاب بر اساس ترکیبی از مشخصه های دانش، مهارت و ویژگی های شخصیتی به شما پیشنهاد می شود.

استخدام هوشمند

به راحتی چند کلیک!

#پلتفرم_هوشمند_استخدامی

آمار و گزارش های جذاب پلتفرم را در کنار جزئیات کامل آن در کاتالوگ اختصاصی رویکرد هوشمند جذب و استخدام مطالعه کنید ...

سوالات متداول

مزیت بتاتیک نسبت به سایر پلتفرم های استخدامی چیست؟

در بتاتیک می توانید گزارش ارزیابی و بررسی کارجویان را بر اساس مهارت های تخصصی و شخصیتی آن ها به صورت کاملا هوشمند دریافت کنید تا انتخاب خود را نه بر اساس رزومه که بر اساس عملکرد و توانایی های کارجویان انجام دهید.

چه گزارشی برای کارجویان ارسال می شود؟

در راستای حفظ اعتبار برند شما و داشتن ارتباط موثر با کارجویان، گزارش اختصاصی از نتایج کارجو در هر آزمون و همچنین مقایسه او با سایر کاربران نیز برای آنها ارسال می شود. در انتهای فرآیند ارزیابی نیز گزارش نهایی شامل نتیجه ارزیابی، دلیل رد هر کارجو به همراه یک سری پیشنهاد به آن ها گزارش می شود.

کارجویان چطور در آزمون ها شرکت می کنند؟

پس از مشخص شدن آزمون ها، پنل ارزیابی کارجویان به صورت خودکار طراحی شده و لینک دسترسی به آن در اختیار کارفرما قرار می گیرد تا برای کارجویان خود ارسال کند. هر کارجو با ورود به پنل و ثبت اطلاعات خود، در هر آزمون شرکت کرده و درنهایت با تایید اطلاعات فرآیند ثبت نام او تکمیل می شود. گزارش زنده هر آزمون نیز در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

داشبورد کارفرما شامل چه اطلاعات و امکاناتی است؟

در داشبورد هر فرآیند استخدامی شما به  سه دسته اطلاعات زیر دسترسی خواهید داشت:

  1. مشخصات عمومی کارجویان: شامل سن، رشته تحصیلی، حقوق درخواستی، سابقه کار، فایل رزومه، حوزه کاری و …
  2. نتایج ارزیابی: شامل کلیه نمرات آزمون های مهارت سنجی و شخصیت شناسی به همراه تحلیل مفهومی و پیشبینی عملکردی برای هر کارجو
  3. لیست کارجویان برگزیده: دسته بندی کارجویان به کمک الگوریتم های یادگیری ماشین و انتخاب بهترین کارجویان متناسب با الویت های انتخابی شما
کارجویان برگزیده چطور انتخاب می شوند؟

عملکرد کامل کارجویان به کمک الگوریتم های Clustering یادگیری ماشین با یکدیگر و همچنین سایر کاربران وب سایت مقایسه و ارزیابی شده و درنهایت با درنظر گرفتن اولویت های انتخابی شما  در مرحله ثبت موقعیت استخدامی، کلیه کارجویان دسته بندی شده و درنهایت لیست افراد برگزیده گزارش می شود. 

چطور می توانم با پشتبیانی ارتباط بگیرم؟

شما می توانید از طریق تماس با شماره 02191301046، پیام از طریق واتس اپ به شماره 09102864313 و همچنین از طریق ارسال ایمیل به info@Betatik.com با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

با بتاتیک استعدادها را

زودتر استخدام کنید، سریع تر ارتقا دهید و برای مدت طولانی تری در سازمان خود داشته باشید!