content 5 Skill – PR


عزیز،به بخش نتایج کامل آزمون مهارت های 5 گانه تولید محتوا خوش اومدی!
نتایج در 3 بخش آماری، تحلیل عملکردی و مقایسه با سایرین تقسیم بندی شده است!بخش اول: نتایج آماری آزمون


تاریخ شرکت در آزمون:

مدت زمان آزمون:

نمره آزمون (از 100 نمره):

سطح مهارتی شما: ابتدایی یا Beginner

نمرات مهارت های 5 گانه شما

نام مولفه نمره شما (از 100)  وضعیت
بازاریابی درونگرا نیاز به توسعه
َ بازاریابی ویدیویی    نیاز به توسعه
شبکه های اجتماعی   نیاز به توسعه
اصول طراحی گرافیک   نیاز به توسعه
SEO   نیاز به توسعه

نمودار تجمعی مهارت های 5 گانه تولید محتوا

داده ها بر اساس میانگین تمام آزمون های شما محاسبه شدند!

[gfchart id=”13606″]

بخش دوم: تحلیل عملکردی


عملکرد شما در مهارت های 5 گانه تولید محتوا

بررسی دقیق عملکرد شما در این مهارت ها، مسیر اختصاصی شما برای توسعه این توانایی را نشان می دهد!

1- بازاریابی درونگرا

نمره بازاریابی درونگرا شما : %


معرفی

بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing یکی از اصطلاحاتی است که در سال های اخیر به ادبیات بازاریابی و مخصوصا بازاریابی دیجیتال اضافه شده است. به اعتقاد بسیاری خواستگاه اصلی این روش، شرکت Hubspot است که آن را به عنوان رقیبی برای بازاریابی برونگرا معرفی کرده است. در این روش بازاریابی، مبنای همه چیز روی دو اصل محتوا و نیاز کاربر پایه ریزی شده است. شما باید سعی کنید نیازهای اصلی کاربران و مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنید، سپس با تولید محتوای مورد نیاز آن ها، مرحله به مرحله آن ها را تا تبدیل شدن به یک مشتری وفادار همراهی کنید. استراتژی قدرتمندی که سعی دارد با هدفمند سازی فرآیندهای بازاریابی، هزینه های جاری را کاهش و راندمان کلی بازاریابی را افزایش دهد.

2- بازاریابی ویدیویی

نمره بازاریابی ویدیویی شما : {درون فردی:143}%


معرفی

ورود عرصه دیجیتال به صنعت رسانه ها، تحول عظیمی در این حوزه را به همراه داشته است. کاربران امروزی شاید بیشتر از آنکه پای تلویوزیون و برنامه های این رسانه باشند، در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی وقت خود را سپری می کنند. اما بررسی های محتوایی نشان می دهد که با وجود اینکه که کاربران تمایل بیشتری به رسانه های دیجیتال دارند اما کماکان محتوای پرطرفدار در این رسانه ها از جنس همان رسانه تلویزیونی یعنی ویدیو است. لذا آشنایی با استراتژی های بازاریابی ویدیویی، تولید ویدیو، داستان سرایی و سایر جزئیات مربوط به آن از اصول پایه و اساسی در حوزه بازاریابی محتوا خواهد بود.

3- بازاریابی شبکه های اجتماعی

نمره شبکه های اجتماعی شما : {درون فردی:144}%


معرفی

در آمار جدید، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی از عدد 3.2 میلیارد نفر نیز عبور کرده و این در حالی است که تعداد کل کاربران اینترنتی چیزی حدود 5 الی 6 میلیارد نفر پیش بینی می شود. این اعداد نشان می دهند، اگر در حوزه محتوای دیجیتال فعال هستید، نمی توانید از کنار شبکه های اجتماعی به سادگی عبور کنید. حضور گسترده کاربران، نرخ تعامل بالا و سطح ارتباطی قابل توجه از ویژگی های بارز این حوزه است که می تواند به شما کمک کند تا استراتژی های بازاریابی محتوای خود را اثرپذیرتر و با راندمان بالاتری دنبال کنید.

4- اصول طراحی گرافیک

نمره طراحی گرافیک شما : {درون فردی:214}%


معرفی

مبحث طراحی و به ویژه طراحی گرافیک، یکی از وسیع ترین حوزه های تولید محتوا و به ویژه رسانه های دیجیتالی است که خلاقیت نقش مهمی در آن ایفا می کند. اما اگر یک متخصص بازاریابی محتوا، با اصول اولیه شکل شناسی و تایپوگرافی آشنا باشد، می تواند جلوه های بصری محتواهای متنی خود را به گونه ای مدیریت کند که با ثبت یک تجربه کاربری مطلوب تر، عملکرد محتوایی بهتری داشته باشد. این اصول در حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز با توجه به جنس بصری بودن محتوای آن ها، نقش بسیار پررنگی خواهند داشت.

5- SEO

نمره SEO شما : {درون فردی:260}%


معرفی

هیچ شکی در تخصصی بودن این حوزه نیست و قطعا باید فرآیند های مربوط به بهینه سازی موتورهای جستجو را به متخصصان خودش سپرد. اما به عنوان یک بازاریاب محتوا، باید با ماهیت کلی موتورهای جستجو، روند عملکردی آن ها، رفتار کلیدواژه ای کاربران و سایر جزئیات عمومی این بخش آشنا باشید تا بتوانید استراتژی محتوای خود را بهتر و موثرتر تدوین کنید. در اثبات اهمیت این بخش تنها کافی است مقاله دو محتوانویس، که یکی بر اصول SEO مسلط بوده و دیگر نه را با هم مقایسه کرده و روند رتبه گیری و رشد هر کدام را بررسی کنید.