پیشخوان

پلتفرم توسعه مهارتی

امروز: 15 مهر 1401

نام مهارت: بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی را می توان به عنوان مهم ترین مولفه در دنیای ولاگری در نظر گرفت که اجرای صحیح اصول بازاریابی در این شبکه ها، مهارتی است که باید هر ولاگری به آن مسلط باشد. در این آزمون میزان آشنایی شما با اصول بازاریابی و جذب مشتری در شبکه های اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفت که نتیجه آن به شرح زیر است:
نمره آزمون: 50%
تسلط شما به اصول مارکتینگ در شبکه های اجتماعی بسیار قابل توجه بوده و بی شک این مهارت از یک سو در تدوین استراتژی های صحیح برای برقراری تعامل سازنده با مخاطب، تبلیغ مناسب خدمات و محصولات و همچنین طراحی یک برند شخصی قدرتمند در فضای مجازی، به عنوان برگ برنده شما عمل می کند و از سوی دیگر برای کسب و کارهای متقاضی همکاری با شما نیز می تواند بسیار مهم و سودمند باشد.
تسلط شما به اصول مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، نسبتا قابل قبول بوده و مهارت برقراری تعامل سازنده با مخاطب و تبلیغ مناسب خدمات و محصولات را دارید. اما دانستن اصول روان شناسی مشتری در فضای اجتماعی و تکنیک های بازاریابی به شما کمک خواهد کرد تا استراتژی های ارتباطی و تعاملی خودرا بسیار قوی تر از گذشته مدیریت کنید. لذا توسعه مهارتی در این حوزه به شما پیشنهاد می شود.
تسلط شما به اصول مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، از نظر تئوری و تکنیکال نیاز به توسعه دارد. این مهارت در تدوین استراتژی های صحیح برای برقراری تعامل سازنده با مخاطب، تبلیغ مناسب خدمات و محصولات و همچنین طراحی یک برند شخصی قدرتمند در فضای مجازی به شما کمک خواهد کرد. البته که بی شک این مهارت را به صورت تجربی در خود تقویت کرده اید، اما دانش پایه و تکنیکال نیز می تواند در اثربخشی بهتر اصول تجربی بسیار به شما کمک کند.

نام مهارت: دانش پایه بازاریابی

طبق گزارش های منتشر شده، ولاگینگ و ولاگری، یکی از جدیدترین و مهم ترین متدهای بازاریابی در دنیای امروز به شما می رود که هر کسب و کاری باید آن را در استراتژی مارکتینگ خود داشته باشد. لذا به عنوان یک ولاگر حرفه ای، باید به اصول پایه بازاریابی و برندینگ مسلط باشید تا بتوانید در چهارچوب جامع مارکتینگ یک کسب و کار به خوبی نقش خود را ایفا کرده و اثربخشی خود را اثبات کنید. در این آزمون سطح مهارتی شما در دانش پایه بازاریابی مبتنی بر 4 بخش چهارچوب بازاریابی، مشتری محوری، استراتژی های ورود به بازار و برندینگ مورد ارزیابی قرار گرفت که نتیجه آن به شرح زیر است:
نمره آزمون: 50%
سطح مهارتی شما در اصول پایه بازاریابی کاملا قابل قبول بوده و تسلط شما به مفاهیم پایه این حوزه به حدی است که می توانید فراتر از محدوده ولاگری، حتی در تدوین اصول برندینگ در فضای اجتماعی برای کسب و کارها نیز، به عنوان یک مشاور حرفه ای عمل کنید.
سطح مهارتی شما در اصول پایه بازاریابی نسبتا مناسب بوده و تسلط خوبی به مفاهیم پایه این حوزه دارید. این آشنایی به شما کمک خواهد کرد تا ولاگری را در قالب یک کسب و کار چهارچوب بندی شده و با برنامه اجرا کنید. البته که مطالعه اصول تکنیکال و آکادمیک این حوزه به شما این توانایی را خواهد داد تا دانش تجربی خود را با اصول پایه مارکتینگ ترکیب کرده و اثربخشی ویژه ای را در برنامه های تعاملی و تبلیغاتی خود دنبال کنید. لذا مطالعه و توسعه مهارتی در این حوزه به شما پیشنهاد می شود.
بازاریابی یکی از آن عرصه هایی است که از دو بخش دانش آکادمیک و اصول اجرایی و تجربی تشکیل شده است. بی شک شما با اصول اجرایی و تجربی این حوزه به خوبی آشنایی دارید اما تسلط به تکنیک های پایه، موج های مارکتینگ، استراتژی های ورود به بازار و برندینگ می تواند روند پیشرفت شما را متحول سازد. لذا مطالعه و توسعه مهارتی در این حوزه به شما پیشنهاد می شود.

نام آزمون: رغبت سنجی شغلی

رغبت سنجی شغلی با هدف شناسایی تیپ های غالب شغلی شما و میزان سازگاری و انگیزه شما در هر گروه شغلی انجام می شود. ساختار علمی آزمون بر مبنای مدل RIASEC بنا شده است که در آن میزان گرایش شما به شش تیپ شغلی واقع‌گرا (Realistic)، جستجوگر (Investigative)، هنری (Artistic)، اجتماعی (Social)، متهور (Enterprising) و قراردادی (Conventional) مشخص می شود. بر اساس نتایج می توان نتیجه گرفت چه حوزه و چه رویکردی می تواند با انگیزه و علاقه شما سازگارتر باشد که ادامه ارائه شده است:

نمرات شما در 6 تیپ شغلی

واقع گرا: افراد عمل‌گرا، فیزیکی، کنشی، ماشینی و ابزارگرا
%50
جستجوگر: افراد تحلیلگر، روشنفکر، علمی، اکتشافی، متفکر
%50
هنری: افراد خلاق، نوآور، رسانه‌ای، اهل نگارش و نوشتن
%50
اجتماعی: افراد حمایتگر، علاقه‌مند به درمان، آموزش و پرورش
%50
جسور: افراد رقابت‌طلب، متمایل به رهبری، مدیریت و کسب مقام
%50
قراردادی: افراد جزئی گرا، سازمان‌دهی شده، حسابدار و دفتری
%50
تیپ واقعگرا، یکی از تیپ های غالب شما است. تیپ شخصیت واقع گرایی به افرادی تعلق می‌گیرد که عملگرا هستند و در واقع استعداد آنها کار با ابزار آلات و ماشین آلات است. این افراد فرآیندهای فیزیکی و دشوار را به خوبی انجام می دهند.بسیاری از افراد که در این گروه قرار دارند به کار کردن در محیط های باز تمایل دارند. به عنوان یک ولاگر این تیپ به شما کمک خواهد کرد تا در حوزه های مهندسی، اجرایی، محیط زیست و مشابه، عملکرد قابل قبولی داشته باشید.
تیپ جستجوگر، یکی از تیپ های غالب شماست و باید بدانید که انجام کارهای عملی، فکری، اکتشافی، اندیشمندانه جزو علاقه مندی های این افراد است. از همین رو، این تیپ کاملا با فضای کاری ولاگری همسو بوده و به شما کمک می کند تا با روحیه کنجکاو، تحلیل گر و دقیقی که دارید، جنبه های نو و جدید هر حوزه را کشف کرده و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
تیپ هنری، یکی دیگر از تیپ های غالب شماست. افرادی که در این تیپ قرار دارند کمتر خود را کنترل می‌کنند و احساساتشان را به راحتی بیان می‌کنند. مفاهیم زبانی و نوشتاری را به خوبی درک می کنند و می توانند از کلمات به خوبی بهره بگیرند. از همین رو، این تیپ یکی از مشخصه های اساسی برای حوزه ولاگری است که شما به خوبی به آن مجهز هستید!
تیپ اجتماعی نیز یکی از تیپ های غالب شماست. افرادی که در این تیپ قرار دارند مهارت های کلامی بالایی دارند و دوست دارند با مردم کار کنند تا آنها را رشد داده و مطلع و آگاه کنند. لذا یکی دیگر از تیپ های مهم برای کار در حوزه ولاگری به حساب می آید که شما به خوبی به آن مجهز هستید!
باید به شما تبریک گفت چراکه تیپ جسور یکی از تیپ های غالب شماست! این افراد قدرت رهبری، متقاعد کردن و قرار گرفتن در محیط‌ های رقابتی و توانایی تصمیم گیری های مهم را دارند. معمولاً این افراد ریسک پذیر بوده و در کارهای تجاری می توانند موفقیت های فراوانی کسب کنند. شروع کردن و به سرانجام رساندن کارها ازجمله مواردی است که این گونه افراد به خوبی آن را انجام می‌دهند. لذا هرآنچه که برای تبدیل شدن به یک ولاگر موفق نیاز است در این تیپ قرار دارد!

نام مهارت: شناسایی حالات چهره

مبحث زبان چهره (Facial Language) و بیان احساسات توسط چهره (Facial Expression) یکی از مهم ترین مباحث در حوزه ولاگری و اصول پایه در بازیگری به شمار می رود که کارکتر شما و میزان تعامل مخاطب با محتوای شما تا حد زیادی به آن وابسته است. در این آزمون مهارت شما در شناسایی 7 حالت اصلی یعنی، ناراحتی (Sad)، ترس (Fearful)، انزجار (Disgust)، عصبانیت (Anger)، خوشحالی (Joy)، تعجب (Surprise) و تحقیر (Contempt) مورد ارزیابی قرار گرفت که نتیجه آن به شرح زیر است:

نمره آزمون: 50%
تسلط شما به تکنیک های شناسایی حالات چهره بسیار عالی است. این مهارت به عنوان اصل اول در شناخت حالات و ایجاد آنها شناخته می شود. لذا توانایی شما در به تصویر کشیدن این حالات نیز بی شک مثال زدنی است.
آشنایی شما به نحوه تشخیص حس های مختلف 7 گانه بر اساس حالت چهره نسبتا مناسب است. از آنجایی که این مهارت به عنوان اصل اول در شناخت حالات و ایجاد آنها شناخته می شود، توصیه می شود به کمک تمرین زیر و البته مطالعه بیشتر در این حوزه، این مهارت خود را توسعه دهید.
مهارت تشخیص حس های مختلف 7 گانه بر اساس حالت چهره، به عنوان اصل اول در شناخت حالات و ایجاد آن ها شناخته می شود. لذا توصیه می شود به کمک تمرین زیر و البته مطالعه بیشتر در این حوزه، این مهارت خود را توسعه دهید!

هیچ ورودی مطابق با درخواست شما وجود ندارد