بیشتر یاد بگیر، بهتر زندگی کن!

چرا مهارت نرم، نیاز اصلی کسب وکارها در آینده است؟

یک نظرسنجی بین المللی نشان می دهد، از نظر مدیران کسب و کار و کارفرماها تا سال 2025، مهارت های نرم از جمله مهارت تفکر انتقادی، حل مسئله ، تاب آوری، هوش هیجانی و اجتماعی، خلاقیت و … در دسته مهارت های ضروری و بسیار مهم قرار خواهند گرفت. در این مقاله 3 علت مهم و اصلی این موضوع مهم را بررسی خواهیم کرد. اگر شما هم به دنبال توسعه مهارت های فردی خود هستید و یا اینکه مدیر یک کسب و کار هستید و به دنبال دلایلی ارزشمند جهت تغییر رویکرد خود می گردید این مقاله کوتاه را تا انتها بخوانید.

ادامه مطلب »

چطور از گیمیفیکشن در مدیریت منابع انسانی استفاده کنیم؟

شاید تا به حال دیده باشید کارمندانی را که منتظر هستند ساعت کاری تمام شود تا بلافاصله محل کار را ترک کنند و یا افرادی که بیشتر زمان کاری خود را صرف بررسی شبکه های اجتماعی و امورات شخصی خود می کنند! اگر کارفرما هستید که بی شک این یکی از سخت ترین لحظات کاری شما بوده است. باید بدانید که این پدیده از عوامل مختلفی نشات گرفته و باید به صورت ریشه ای بررسی و درمان شود. در این مقاله به سراغ یکی از جدیدترین و البته موثرترین استراتژی های مدیریت منابع انسانی رفته و به شما نشان می دهیم چطور به سبکی جدید کسب و کار خود را مدیریت کنید.

ادامه مطلب »
غرقگی

چگونه می توانیم با غرقگی، لذت بیشتری را تجربه کنیم؟

تصور کنید در حال انجام کار مورد علاقه خود هستید،آنقدر محو فعالیت خود شده اید که متوجه گرسنگی، تشنگی و حتی گذر زمان نشدید و وقتی کار خود را به اتمام رسانده اید احساس خوشحالی و شادی دارید، به این حالت در علم روانشناسی Flow یا غرقگی گفته می شود که تجربه آن می تواند به یکی از دل پذیرترین خاطرات زندگی شما تبدیل شود. اما غرقگی یعنی چه و چطور می توان آن را تجربه کرد؟

ادامه مطلب »
هوش هیجانی

هوش هیجانی بار-آن (EQ-i)

هوش هیجانی بار-آن که توسط روون بار-آن ارائه شده است، برای سنجش مجموعه قابلیت‌ها، صلاحیت‌ها و مهارت‌های غیر شناختی در نظر گرفته شده است که بر توانایی شخص برای موفقیت در مقابله با نیازها و فشارهای محیطی تأثیر دارند. عوامل کلیدی که این پرسشنامه ارزیابی می‌کند کارکردهای عاطفی، هیجانی و اجتماعی هستند که منجر به بهزیستی روان‌شناختی می‌گردند. در این مقاله با محوریت و کاربردهای هاین آزمون آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب »
هوش چندگانه گاردنر

هوش چند گانه گاردنر

آزمون هوش گاردنر یکی از تست‌هایی است که به ویژه در محیط‌های آموزشی کاربرد زیادی دارد. بسیاری از افراد وقتی صحبت از هوش می‌شود، تصور می‌کنند هوش بالا تنها به معنی محاسبات سریع ذهنی است. اما هوارد گاردنر این تصور اشتباه را کنار زد و با ارائه نظریه هوش ‌های چندگانه خود باعث شد توجه‌ها به سمت سایر هوش‌ها هم جلب شود. در این مقاله با ماهیت این آزمون آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب »
آزمون نئو

تست NEO

یکی از آزمون های معتبر و پرکاربرد شخصیت شناسی آزمون نئو است که بر پایۀ مدل پنج عاملی شخصیت (Big 5) تنظیم شده است و با انجام این آزمون، به پنج عامل اصلی شخصیت شما امتیاز داده می شود. ​تست نئو کاربرد گسترده‌ای در زمینه‌های فردی، شغلی، سازمانی و تحلیل رفتار گروهی انسان ها دارد. در این مقاله با جزئیات این آزمون جذاب آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب »

با گذشته خداحفظی کنید ...

و هوشمندانه اهدافتون رو تیک بزنید!

درباره بتاتیک

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است که به کاربران و کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده تا با کمترین زمان و بالاترین دقت، مسیر توسعه حرفه ای خود را در پیش بگیرند.

logo-samandehi