بیشتر یاد بگیر، بهتر زندگی کن!

رضایت شغلی

در چه صورتی رضایت شغلی دارم؟

با توجه به مطالعه روان شناسان و بررسی های ما در جلسات کوچینگ با کاربران بتاتیک، می‌توان گفت افراد از شغلی رضایت دارند که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

بتوانند با آن شغل به دیگران کمک کنند. 
حس موفقیت و پیشرفت را تجربه کنند.
در شغل خود احساس استقلال داشته باشند.
همکاران حامی و پشتیبان داشته باشند.
متناسب با ساعت کاری، حقوق خوبی بگیرند.

بیاید کمی درباره هرکدام از این موارد و چگونگی رسیدن به رضایت شغلی بحث کنیم:

ادامه مطلب »
قیمت گذاری

آیا قیمت گذاری هم جنبه روانشناسی دارد؟

با توجه به اقتصاد و آمار روانشناسی و همچنین سایر جنبه های مهم، باید جنبه های روانشناسی در قیمت ها را در رابطه با تصمیمات قیمت گذاری به خوبی درک کنیم. روانشناسان ماهیت قیمت گذاری را به شکل عمیقی بررسی کردند و به دنبال آن نکات کلیدی بسیاری را کشف کردند که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت پس همراه ما تا انتهای این مطلب باشید.

ادامه مطلب »
تغییر شغل

5 نکته برای تغییر موفقیت آمیز شغل

فکر تغییرشغل آن هم وقتی مشغول به شغل دیگری هستید و احتمالا چندین سال در آن فعالیت دارید ممکن است هیجان انگیز و ترسناک باشد.
دغدغه ی انتخاب مسیر شغلی فقط برای دهه بیست زندگی نیست. طبق نظرسنجی Indeed، میانگین سنی افراد که تمایل به تغییر شغل داشتند 39 سال است. اغلب، متخصصان می خواهند در اواسط شغلی تغییری ایجاد کنند، اما نمی دانند چگونه آن را انجام دهند. در نتیجه، فرآیند جستجوی شغل می‌تواند دلهره‌آور به نظر برسد، به‌ویژه اگر ۱۰ سال یا بیشتر در همان شرکت بوده باشید. در آن مرحله، ممکن است احساس کنید که مهارت های شغلی شما زنگ زده است و کل شبکه ارتباطی شما صرفا متشکل از افرادی است که با آنها کار می کنید. به همین دلیل وقتی شروع به فکر کردن در مورد به‌روزرسانی رزومه و مصاحبه‌های شغلی می‌کنید، احساس می‌کنید سرتان در حال انفجار است.
اگر شما هم دچار این دغدغه هستید تا انتهای مطلب همراه ما باشید، 5 نکته جهت تغییر موفقیت آمیز در مسیر شغلیتان به شما خواهیم گفت!

ادامه مطلب »
محصول محوری

7 دلیل برای منسوخ شدن محصول محوری!

درباره محصول محوری و مشتری محوری شنیده اید؟ به نظر شما محصول محوری بهتر است یا مشتری محوری؟ در این مقاله سعی کردیم دلایل منسوخ شدن محصول محوری را بررسی کنیم البته باید به این نکته اشاره کرد که منظور ما این نیست که محصول محوری محکوم به فناست و آن را به عنوان یک فاجعه مدیریتی نشان دهیم و بگوییم که شرکت ها باید از آن دست بکشند. فقط هدف ما توجه به این موضوع است که در بعضی شرایط محصول محوری دیگر مانند گذشته نیست و می توان کمبود ها و ضعف هایی را در آن پیدا کرد. امروزه روش های جدیدی وجود دارد که شاید 15 یا 20 سال پیش وجود نداشتند به همین دلیل روش محصول محوری کمی ناکارآمدتر از گذشته شده است!
کافی است کمی به تغییرات بوجود آمده در دنیای امروز توجه کنید و آن ها را با 15 سال پیش مقایسه کنید! چه چیزی باعث شده است تا محصول محوری قدرت سابق خود را نداشته باشد؟ در این مقاله به بررسی پاسخ های مختلف این سوال می پردازیم.

ادامه مطلب »
طراحی مسیر شغلی

انتخاب و یا طراحی مسیر شغلی چیست و چرا انقدر مهمه؟

بدون شک این مهم‌ترین تصمیمی است که در طول عمر خود می‌گیرید و آن تصمیم چیزی نیست جز انتخاب شغل آینده. به‌راستی چرا انتخاب شغل بهترین فرصتی است که می‌توانید با آن تفاوت را در جهان ایجاد کنید؟
وقتی مردم قرار است با توجه به درنظر گرفتن ارزش‌های اخلاقی زندگی کنند، بیشتر سراغ مواردی مانند بازیافت، تجارت منصفانه و فعالیت‌های داوطلبانه می‌روند. فارغ از این‌که یک مورد اصلی را از خاطر برده‌اند و آن هم انتخاب شغل است. شغلی که برای آینده کاری خود انتخاب می‌کنید، مهم‌ترین تصمیم اخلاقی زندگی شما است. اما چرا این انتخاب تا این اندازه مهم است؟
برای رسیدن به پاسخ این سوال تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

ادامه مطلب »
هوش هیجانی اجتماعی

اهمیت به‌کارگیری صحیح هوش هیجانی اجتماعی (ESI) در مسیر موفقیت

وقتی صحبت از هوش می‌شود، بیشتر افراد به یاد هوش ذهنی می‌افتند، در حالی که انسان‌ها دارای چند نوع هوش هستند و هر کدام از آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. با شناخت هر هوش و به‌کارگیری صحیح می‌‌توانید در روابط کاری و زندگی خود موفق‌تر ظاهر شوید. در این مطلب قصد داریم در خصوص هوش هیجانی اجتماعی اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم، بنابراین تا انتها مطلب همراه بتاتیک باشید.

ادامه مطلب »

با گذشته خداحفظی کنید ...

و هوشمندانه اهدافتون رو تیک بزنید!

درباره بتاتیک

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است که به کاربران و کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده تا با کمترین زمان و بالاترین دقت، مسیر توسعه حرفه ای خود را در پیش بگیرند.

logo-samandehi