بیشتر یاد بگیر، بهتر زندگی کن!

آزمون واندرلیک

آزمون توانایی شناختی واندرلیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

این روزها اکثر مدیران کسب و کارها به دنبال یافتن بهترین و هوشمندترین مسیرها جهت ارزیابی کارمندان و کاندیدهای شغلی شرکت خود هستند. به همین علت در این مقاله سعی کردیم در رابطه با یکی از آزمون های توانایی شناختی که روشی مناسب جهت ارزیابی و مقایسه کارجویان و کارمندان با یکدیگر است صحبت کنیم. اگر شما هم دغدغه ارزیابی و تشخیص بهترین کارجو را دارید و به دنبال پیدا کردن مسیرهایی نو جهت ارزیابی سرمایه های انسانی خود هستید در این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب »
استخدام بدون رزومه

“استخدام بدون رزومه” نکاتی که باید بدانید!

هیچ کارفرمایی علاقه به دسته‌بندی و پایش انبوهی از رزومه‌ها را ندارد! همچنین کارجویی که در تلاش است خودش را متمایز از بقیه نشان دهد خیلی نمی تواند از طریق رزومه تفاوت خودش را نمایان کند.
استخدام بدون رزومه، ابزارهای قابل توجی را پیش پای کارفرماها و همچنین کارجوها قرار داده است که باعث صرفه جویی در زمان و مزایای فراوان دیگری شده است که پروسه استخدام را برای همه به شکل فوق‌العاده‌ای ساده‌تر کرده است.
آیا تاکنون با تمرکز زیاد بر روی رزومه‌های ارسالی و بررسی آنها، به معیار درستی جهت تصمیم گیری رسیده اید؟

ادامه مطلب »
جذب کارآموز

هوشمندانه کارآموزان را جذب سازمان خود کنیم!

در مقاله “مزایا و معایب جذب کارآموز در یک سازمان” به بررسی نکات مثبت و منفی داشتن دوره کارآموزی و جذب کارآموز پرداختیم. جذب کارآموز همانند جذب یک نیروی باتجربه و تمام‌وقت پروسه‌ای سخت و نیازمند تفکر و بررسی است. در ادامه نکاتی در مورد چگونگی این کار با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانید استعدادهای برتر را به‌سادگی جذب تیم خود کنید. در این مقاله به صورت کلی به چگونگی تدوین یک دوره کارآموزی مفید و نحوه جذب کارآموز و بایدها و نبایدهای این موضوع خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب »
رزومه

چرا رزومه ها منسوخ شده اند؟

به نظر شما آیا زمان آن رسیده است که فرایند های استخدامی را بدون درنظر گرفتن رزومه ها پیش ببریم؟
ما به شکل حاد با کمبود نیروی انسانی متخصص که تمایل به کار تمام وقت و همکاری طولانی مدت داشته باشد روبه رو هستیم از طرف دیگر با گسترش کسب و کارها، پدیدآمدن نیازهای جدید کارفرماها به نیروی جدید، هرروزه در حال افزایش است. با تمام این تفاسیر آیا می‌توان گفت که ناقوس مرگ جذب و استخدام با استفاده از رزومه سنتی به صدا در آمده است؟!
کارفرماها برای جذب و استخدام سریع تر و البته بهتر، از روش های مختلفی برای ارزیابی کارجوها استفاده می کنند! سوال اینجا است که استخدام بدون رزومه، ایده ی خوبی است یا بد؟
برای رسیدن به پاسخ این سوال، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »

جذب کارآموز چه مزایا و معایبی برای سازمان ما دارد؟

پروسه جذب و به‌کارگیری کارآموزان اگر به شکل درستی انجام شود دارای مزایای زیادی برای کارآموزان و همچنین برای کارفرماها است. داشتن یک مکانیزم دقیق و قوی برای جذب و آموزش کارآموزان می‌تواند روند ساخت و پرورش و به‌کارگیری استعدادها و نیروهای مستعد را در یک سازمان تضمین نماید. کارآموزان معمولاً با دیدگاه‌های جدید و متفکرانه، خلاقیت زیاد و انگیزه بسیار بالا (ویژگی‌هایی که شاید نتوان هم‌زمان در یک کارمند تمام‌وقت و باسابقه پیدا کرد) نفسی تازه به محیط کار می‌آورند.در این مقاله نکات مثبت و منفی داشتن کارآموز در یک سازمان را با هم مرور کنیم پس اگر به این موضوع علاقه مند هستید با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
جذب کارآموز

20 سوال مصاحبه شرکت های بزرگ جهانی در سال 2022 که باید از آن مطلع باشید!

موسسه گالوپ، یکی از بزرگترین کمپانی های تحلیل و مشاوره در آمریکاست که نظرسنجی های عمومی آن ها جزو معتبرترین داده های تحلیل و بررسی در زمینه های مختلف به حساب می آید. بی شک تجربه کار در این شرکت می تواند یکی از جذاب ترین و البته قابل توجه ترین بخش های روزمه هر فردی را باشد. در این مقاله به سراغ روند مصاحبه شرکت گالوپ رفته تا با هم 20 سوالی که مدیران این شرکت در زمان مصاحبه از کارجویان می پرسند را بررسی کنیم. این سوالات به شما کمک خواهند کرد تا با دید بهتر و آمادگی بالاتری قدم به یک جلسه مصاحبه رسمی در یک شرکت بزرگ و معتبر بگذارید.

ادامه مطلب »

با گذشته خداحفظی کنید ...

و هوشمندانه اهدافتون رو تیک بزنید!

درباره بتاتیک

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است که به کاربران و کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده تا با کمترین زمان و بالاترین دقت، مسیر توسعه حرفه ای خود را در پیش بگیرند.

logo-samandehi