درباره شغل “نویسنده محتوا”

نویسنده محتوا

این محتوا را به اشتراک بگذارید

ساده‌ترین و پرکاربردترین نوع محتوا، محتوای متنی است. تولیدکننده محتوای متنی‌ با تولید محتوای مناسب و اثربخش و با هدف جذب مخاطب در تمامی مراحل چرخه عمر مشتری، باعث رشد و توسعه‌ کسب‌وکارها می‌شود. با ما همراه باشید تا شما را با شغل نویسنده محتوا آشنا کنیم.

فهرست مطالب

نویسنده محتوا چه کسی است؟

وظایف نویسنده محتوا

تهیه انواع متن‌ها، از جمله محتوای متنی عمومی، تخصصی، شبکه‌‌های اجتماعی، تبلیغاتی و محصول‌

تهیه محتوای‌ منحصربه‌فرد؛ محتوایی که درگیرکننده و از نظر اصول دستور زبان درست باشد

تهیه انواع مقاله‌ها، توسعه‌ محتوا برای بلاگ‌ها، توضیح محصول، شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت

کمک به تیم بازاریابی در توسعه محتوا برای تبلیغات در کمپین‌ها

نمونه‌خوانی محتوا و تصحیح غلط‌ها و رفع عدم یکپارچگی

ویرایش و پردازش محتوای موجود برای اینکه بهتر خوانده شود

تشخیص نیازهای مشتری و پیشنهاددادن محتوای جدید براساس شکاف‌ها و خلاهای موجود در محتوای فعلی

تولید محتوایی که به‌خوبی در مورد آن  تحقیق شده باشد، مخاطب‌محور باشد و تا زمان ددلاین تحویل داده شود

همفکری با تیم خلاقیت برای پردازش ایده‌های جذاب

خلق محتوای ناب بعد از بررسی عملکرد رقبا

خلق محتوای درگیرکننده و بسیار خلاقانه‌ که با روشی قانع‌کننده لحن برند را لحاظ کند

استفاده از زیرتیترهای درست برای تولید محتوای جذاب و اثرگذار

استفاده‌ درست از لینک‌های داخلی و خارجی در یک محتوا

حصول اطمینان از اینکه سئو با محتوا همسو و همگام است، با استفاده‌ درست از کلمات کلیدی

نوشتن محتوای باکیفیت با رعایت نظم و یکپارچگی در وب‌سایت، پورتال‌ها و مجله‌های آنلاین

نوشتن، ویرایش و نمونه‌خوانی محتوا برای مشتری براساس تحقیقات و اطلاعات پایه

اندازه‌گیری تاثیر محتوا برای بهبود شاخص‌های عملکردی، آنالیز و بررسی

آشنایی با خواسته‌های‌ مشتریان و تصویر برند، محصولات و سرویس‌ها

همگامی با تغییرات تقاضا برای تولید محتوا، ابزارهای دیجیتال و همکاران

حصول اطمینان از اینکه محتوای تولیدشده برای مشتری و مخاطب آن‌قدر خوب است که جذب شوند

پایبندی به پروتکل‌ها و دستورالعمل‌‌های سازمان درخصوص تولید و نگارش محتوا

چه تیپ های شغلی متناسب با این عنوان شغلی هستند؟

تیپ های غالب در نویسنده محتوا

1-متهور

تیپ غالب این شغل متهور است. مدیریت یک پروژه و یا راه اندازی آن از ابتدا تا موفقیت کامل بیشترین کاری است که در این مشاغل انجام می شود. درنتیجه مهارت های از قبیل رهبری و مدیریت افراد، مدیریت ریسک و حتی توانایی مذاکره ابزارهای اصلی شما برای موفقیت خواهند بود.

2-هنری

تیپ غالب این شغل هنری است. الگوها، طرح ها، رنگ ها و شکل ها عضو جدایی ناپذیر این دسته از مشاغل هستند. اما مهمترین ویژگی این شغل ها این است که برای انجام دادن آن ها تقریبا هیچ قانون و رویه مشخصی از پیش نوشته نشده و این شما هستید که باید با مسیر خود را از بین ناشناخته ها پیدا کنید. درنتیجه خلاقیت عنصر اصلی و توانایی مدیریت عدم قطعیت ها عنصر حیاتی برای موفقیت در این شغل است. روی این دو مهارت به خوبی کار کنید.

3-جستجوگر

تیپ غالب این شغل جستجوگر است. در این مشاغل عموما با حجم گسترده ای از ایده ها و نظریه های مختلف دست و پنجه نرم می کنید که بیش از هر چیز نیاز به هنر تفکر دارند. باید بتوانید به خوبی مسائل و مشکلات را ریشه یابی کنید و علت و معلول هر پدیده ای را مشخص کنید تا درنهایت به پاسخی برسید که در نگاه اول قابل تصور نبوده است. درنتیجه روحیه جستجوگری و کنجکاوی شما ابزار مهمی برای موفقیت در این شغل است پس روی تقویت آن کار کنید!

شما هم دوست دارید خودتان را ارزیابی کنید و ببینید چقدر منطبق بر این تیپ های غالب هستید؟ اینجا کلیک کنید.

برای یک نویسنده محتوا چه ارزش های کاری مهم است؟

ارزش‌های کاری مهم در شغل متخصص سئو

1-دستاورد

این شغل جزو مشاغلی نتیجه محور است و شما را قادر می‌سازد تا از بالاترین توانایی‌های خود در کار استفاده کنید و از این طریق به احساس کمال برسید.

2-برخورداری از حمایت

با توجه به ماهیتی که این شغل دارد، پیشبینی می شود حمایت مدیریت سازمان از کارکنان آن قابل توجه باشد. نیازهایی از قبیل سیاست‌های شرکت/سازمان، نظارت بر روابط انسانی و نظارت بر امور فنی در این شغل به خوبی برآورده می شود.

3-رفاه کاری

امنیت شغلی، شرایط خوب کاری، تنوع و درآمد مناسب از ویژگی های بارز این شغل است.

 

آیا می دانید چه ارزش های کاری برای شما از اولویت بالاتری برخوردار است؟ دوست دارید میزان تطبیق خودتان با این شغل را ارزیابی کنید؟
اگر به عنوان یک مدیر به دنبال جذب نویسنده محتوا هستید به نظر شما چقدر مهمه تا آن فرد کاملا منطبق با شرایط یک نویسنده محتوا چه از نظر رغبت شغلی و یا ارزش های کاری باشد؟

 

T-shape مهارتی این شغل به چه صورت است؟

دسته بندی مهارت های کاربردی این شغل به ترتیب اولویت در قالب تی شیپ به شرح زیر می باشد:

در صورتی که با تی شیپ مهارتی آشنایی ندارید می توانید از مقاله زیر کمک بگیرید.

مقاله آشنایی با تی شیپ مهارتی

برنامه ریزی جهت توسعه مهارتی و پیدا کردن اولویت ها توسط tshape مهارتی بسیار جذاب و هدفمند خواهد بود و به راحتی می توانید اولویت بندی کنید. در پلتفرم هوشمند هدایت شغلی، با توجه به مسیر شغلی که انتخاب می کنید در نسخه پریمیوم آن می توانید نمودار تی شیپ مهارتی متناسب با خودتان را طراحی کنید.

برای موفقیت و توسعه در این شغل به چه مهارت هایی نیاز دارم؟

مهارت های کاربردی و غیرتخصصی این شغل

با توجه به تحلیل و بررسی توسط پلتفرم هوشمند هدایت شغلی بتاتیک، نیازهای مهارتی هر شغل در اختیار کاربران قرار می گیرد که در این بخش مهارت های مورد نیاز یک نویسنده محتوا را می توانید مشاهده کنید:

  • لیست مهارت های نرم و غیر تخصصی:

هوش هیجانی

هوش هیجانی شامل توانایی‌هایی مثل انگیزه دادن به خود، پشتکار در شرایط دشواری و سرخوردگی، کنترل رفتارهای تکانشی، به تأخیر انداختن خواسته‌ها، تنظیم هیجانات، جلوگیری از غلبه‌ی استرس بر قدرت فکر کردن، همدلی با دیگران و امیدواری است. به عبارت ساده تر هوش هیجانی مجموعه توانایی‌هایی است که به ما کمک می‌کنند هیجانات را در خود و دیگران، تشخیص داده و تنظیم کنیم.

قضاوت و تصمیم گیری

وقتی از تصمیم گیری صحبت می شود، همیشه گزینه‌ها مشخص هستند و ما می‌خواهیم با اتکا به دانش تصمیم گیری و تکنیک‌ها و ابزارهای آن، بهترین گزینه را انتخاب کنیم. به بیان دیگر، مهارت تصمیم گیری این نیست که: چه گزینه‌هایی پیش روی من است؟ بلکه این پرسش است که: کدام‌یک از گزینه‌های پیش رو را انتخاب کنم؟

یادگیری چابک

چابکی در یادگیری مجموعه‌ای از مهارت‌های پیچیده است که ما را قادر می‌سازد موارد جدیدی را در یک موقعیت بیاموزیم و سپس آموخته‌هایمان را در جایی دیگر، یعنی در موقعیتی کاملاً متفاوت، به کار ببریم. یادگیری چابک توانایی ما برای یادگیری، انطباق، حذف یادگیری و یادگیری مجدد برای همگام شدن با شرایط دائما در حال تغییر است.

تفکر انتقادی

فردی تفکر انتقادی یا تفکر نقادانه دارد که قادر است پرسش‌های مناسب بپرسد و اطّلاعات مربوط را جمع‌آوری کند. سپس با خلاقیت آن‌ها را دسته‌بندی کرده و با منطق استدلال کند؛ و در پایان به یک نتیجه قابل اطمینان درباره مسئله برسد. کودکان با قدرت اندیشه انتقادی به دنیا نمی‌آیند و این قابلیت را به‌طور طبیعی نیز ماورای اندازه‌ای که برای زنده ماندن نیاز دارند، کسب نمی‌کنند. بسیاری از انسان‌ها هیچ‌گاه آن را یاد نمی‌گیرند. همچنین این روش به‌سادگی توسط والدین و آموزگاران معمولی قابل آموزش به دانش‌آموزان نیست؛ بلکه دانشی ویژه و حرفه ای است که باید با برنامه ریزی و یادگیری اصولی آن را فرابگیرید.

برای این شغل بیش از 10 مهارت نرم دیگر معرفی شده است که می توانید با ثبت نام در پلتفرم هدایت شغلی به تمامی آنها دسترسی داشته باشید و توسعه و ارزیابی خود را برنامه ریزی کنید!

مهارت های حرفه ای و تخصصی این شغل

مبانی بازاریابی دیجیتال

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال و عمدتاً در اینترنت، از جمله تلفن‌های همراه و دیگر صفحات نمایش مثل کامپیوتر و هر رسانه دیجیتال دیگر انجام می‌شود.[۱] این نوع از بازاریابی تبلیغاتی است که به دلیل ارزانی، ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن هم‌زمان با رشد ابزارهای اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، جایگاه خاصی را در بین بازاریاب ها باز کرده‌است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یکی از روش های بازاریابی، برندینگ و جذب مخاطب با استفاده از تولید و نشر محتوا است. در حقیقت بازاریابی محتوا نوعی از روش های بازاریابی است که باعث جذب بیشتر مشتریان از طریق تولید محتوا می شود. بازاریابی محتوا یک فرآیند بلند مدت است و باید در استراتژی بازاریابی کسب وکار ها لحاظ شود.

داستان سرایی

داستان سرایی یا استوری تلینگ (Storytelling) ) در واقع یک هنر تعاملی با استفاده از کلمات و اقدامات مشخص برای نمایش المان‌ها و جلوه‌های یک داستان و روایت در جهت تحریک و برانگیخته‌کردن تخیل مخاطب است.

پرسونای کاربران

پرسونا تصویری فرضی و شفاف از یک فرد (و گاهی یک کسب و کار) است که می‌تواند مشتری یا مخاطب یا خریدار ایده‌آل ما باشد و فکر می‌کنیم این تصویر، در مورد تعداد قابل توجهی از مشتریان، مخاطبان یا خریداران ما مصداق دارد. به بیان دیگر، پرسونا به مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، ترجیحات، داشته‌ها، خواسته‌ها و الگوهای فکری و رفتاری مخاطب یا مشتری فرضی اشاره دارد.

نویسندگی خلاق

نویسندگی خلاق شکلی از نوشتن است که با استفاده از تخیل، نوآوری، خلاقیت و تصویرسازی قوی، یک نوشته متفاوت و متمایز را پدید می‌آورد. نوشتار خلاق از حواس و احساسات برای ایجاد تصویری قوی در ذهن خواننده استفاده می‌کنند.

تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی به عباراتی گفته می شود که کاربران برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود در موتورهای جستجو search می کنند تا به محتوای مورد نیاز خود در زمینه های مختلف دست پیدا کنند. تحقیق کلمات کلیدی، به معنی شناسایی کلمات کلیدی مرتبط، هدفمند و مفیدی است که توسط کاربر هدف جستجو می‌شوند و به اهداف کسب‌وکار کمک می‌کنند.

برای این عنوان شغلی بیش از 20 مهارت سخت دیگر بررسی و لیست شده است که می توانید با ثبت نام در پلتفرم هوشمند هدایت شغلی و انتخاب مسیر شغلی خود، علاوه بر شرکت در آزمون های مهارت سنجی و همچنین استعدادیابی شغلی، شکاف های مهارتی و نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کنید و به کمک هوش مصنوعی، مربی و منتور های متخصص، برنامه توسعه مهارتی و شرکت در دوره های آموزشی متناسب با نیازتان را برنامه ریزی کنید.

چطور به شغل مورد علاقه خودم برسم؟

بتاتیک، یک Career Coach هوشمند است که با ارزیابی روان شناختی و مهارتی شما و مقایسه آن ها با اطلاعات بازار کار، شغل مناسب شما را شناسایی کرده و با معرفی منتور تخصصی، مربی و یک کارشناس جذب و استخدام اختصاصی، در فرآیند آماده سازی برای یک شغل تا پیدا کردن و حرفه ای شدن در آن همراه شما خواهد بود!

در پلتفرم هوشمند هدایت شغلی بتاتیک شما یاد میگیرید مسیر شغلی خود را طراحی کنید و پس از آن عنوان شغلی و مسیر شغلی خود را انتخاب می کنید!

پس از انتخاب مسیر شغلی، لیست مهارت های مورد نیاز جهت پیشرفت و توسعه در آن شغل در داشبورد شما فعال می شود و پس از شرکت در آزمون ها و هدف گذاری شما، مهارت هایی که باید آن ها را در خود توسعه دهید شناسایی می شود و ودوره های آموزشی کاملا متناسب با نیاز مهارتی شما و مسیر شغلیتان در داشبورد شما فعال می شود و می توانید با گذراندن آن ها، توسعه مهارتی و فردی خود را تضمین کنید.

در این داشبورد شما دسترسی به کوچ مسیر شغلی، منتورهای متخصص و همچنین روانشناس دارید تا بتوانید هنگام تصمیم گیری های خود، انتخاب مسیر شغلی، ارزیابی مهارتی، انتخاب دوره آموزشی، تدوین رزومه و … از آن ها کمک بگیرید.

در بخش انتهایی این داشبورد هوشمند و هدفمند شما بخش کاریاب را دارید که می توانید در این بخش، موقعیت های شغلی کاملا متناسب با مسیر شغلی خودتان را مشاهده کنید و برای آن ها درخواست دهید! نه تنها موقعیت های شغلی تمام وقت، بلکه شغل های پاره وقت، دورکاری و حتی به صورت پروژه ای و فریلنسری به شما پیشنهاد می شود.

نیاز به مشاوره دارید؟

با تماس بگیرید!

 021-91301046

 

  • پلتفرم هوشمند هدایت شغلی بتاتیک  به شما کمک می کند مسیر شغلی متناسب با خودتان را طراحی کنید و خودتان را به چالش بکشید!

پلتفرم هوشمند هدایت شغلی

AI-Powered Career Coach Platform

هر آنچه که برای موفقیت در مسیر شغلی به آن نیاز دارید، در این پلتفرم برای شما فراهم شده! فرقی نداره اول راه هستید یا میانه آن، فقط کافیه آستین بالا بزنید و شروع کنید!

درباره بتاتیک

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است که به کاربران و کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده تا با کمترین زمان و بالاترین دقت، مسیر توسعه حرفه ای خود را در پیش بگیرند.

logo-samandehi