استخدام بدون رزومه ، نکاتی که باید بدانید!

استخدام بدون رزومه

این محتوا را به اشتراک بگذارید

هیچ کارفرمایی علاقه به دسته‌بندی و پایش انبوهی از رزومه‌ها را ندارد! همچنین کارجویی که در تلاش است خودش را متمایز از بقیه نشان دهد خیلی نمی تواند از طریق رزومه تفاوت خودش را نمایان کند. استخدام بدون رزومه ، ابزارهای قابل توجی را پیش پای کارفرماها و همچنین کارجوها قرار داده است که باعث صرفه جویی در زمان و مزایای فراوان دیگری شده است که پروسه استخدام را برای همه به شکل فوق‌العاده‌ای ساده‌تر کرده است.

آیا تاکنون با تمرکز زیاد بر روی رزومه‌های ارسالی و بررسی آنها، به معیار درستی جهت تصمیم گیری رسیده اید؟

فهرست مطالب

استخدام بدون رزومه چه مزایایی داد؟

مزایای استخدام بدون رزومه

رزومه ها هنوز در اکثر فرآیندهای استخدامی کاربردی هستند اما مرتب سازی آنها حتی از طریق ATSها همچنان کاری بسیار دشوار و زمانبر است، زمانی که میتواند صرف امور کیفی دیگری شود و همچنین کل سازمان شما درگیر این پروسه نشود. از سوی دیگر، رزومه‌ها کمتر چیزی درمورد تمایلات و انتظارات یک متقاضی، توانایی‌های آنها در برقراری ارتباط موثر با سایر افراد تیم و سازمان و مهارت‌های نرم آنها به ما می‌گویند.

 هنوز متقاعد نشده اید؟ در ادامه به بررسی مزایای استخدام بدون رزومه می پردازیم:​

1. مهارت های نرم را به خط مقدم می آورد!

مهارت های رفتاری به همان اندازه که به پیشرفت آینده هر یک از کارکنان کمک می کند، تعیین کننده بخشی از عملکرد فعلی هر فرد نیز هستند. تغییر موقعیت،توانایی ارتقاء به مسئولیت های مدیریتی، توانایی غلبه بر چالش های بوجود آمده و … همگی جزیی از مهارت‌های نرم یک فرد هستند. مهارت‌های نرم همچنین شامل ذوق یادگیری، نگرش باز، همدلی، حل مشکلات پیچیده، خلاقیت و … هستند.

استخدام بدون رزومه به معنای اولویت دادن به این مهارت های نرم است که برجسته کردن آنها در یک صفحه کاغذ دشوار است، زیرا آنها از داستان زندگی، مسیر شغلی و ویژگی‌های ذاتی و فردی شخص نشات می گیرند و می توانیم به کمک ارزیابی های هوشمند به آن ها دست پیدا کنیم.

2. متناسب با مهارت های کارجویان است!

استخدام بدون رزومه این امکان را فراهم می کند تا بر مهارت ها و تمایلات و واکنش‌های هر کارجو در شرایط مختلف و در مواجه با دشواری‌های پیش آمده در حین کار تمرکز شود.

 اطلاعاتی که در میان حجم زیادی از داده های دیگر نظیر (سن، جنسیت، آموزش و…) عملا بررسی نشده و دیده نمی‌شوند، و میتوانند از طریق مهارت‌سنجی و بدون نیاز به رزومه به طور دقیق بررسی شده و در هنگام بکارگیری نیرو، ارزش بالای خود را نشان دهند.

استخدام بدون رزومه این امکان را فراهم می کند تا بر مهارت ها و تمایلات و واکنش‌های هر کارجو در شرایط مختلف و در مواجه با دشواری‌های پیش آمده در حین کار تمرکز شود.

3. تصمیم‌گیری را سریع و منطقی می‌کند!

استخدامی که با دانش و تسلط به مهارت های نرم و سخت کاندیدا باشد می تواند در مقایسه با روش‌های سنتی که شامل بررسی تمام رزومه ها و مصاحبه با تک تک افراد بود، به مقدار قابل توجهی باعث صرفه جویی در زمان شود.

با توجه به دادهایی که پس از ارزیابی کارجوها بدست می آورید میتوانید کارجوها را بر اساس شخصیت، انگیزه، مهارت های نرم و مهارت های تخصصی آن ها دسته بندی کنید. به صورت کلی با این روش رویکرد شما تکیه بر رزومه و گذشته نیست بلکه مبتنی بر مهارت و عملکرد افراد است!

به کمک این روش افراد زیادی که مهارت های نرم خوبی دارند و به سرعت و آسانی قابل آموزش دادن هستند را می توانید جذب سازمان خود کنید و با فیلترهایی که در گذشته بر روی رزومه‌ها پیاده‌سازی میکردید، دیگر این افراد را به راحتی و بدون برنامه حذف نمی کنید.

4. بر مهارت های فعلی و آینده تمرکز دارد.

استخدام بدون رزومه می تواند مشکلات استخدام با حجم بالا یا موج های استخدامی را که نیاز به آموزش زیادی دارند را حل کند. مهم است که درمیان افراد به دنبال علاقه و انگیزه زیاد به یادگیری بگردید. رزومه ها در مورد گذشته و حال گزارش می دهند، اما نمی توانند آینده را پیش بینی کنند، و با انتخاب حذف رزومه ها از فرآیند استخدام و استفاده از روش های نوین به کمک هوش مصنوعی، به کاندیداها این فرصت را می دهید که پتانسیل‌های واقعی خود را به نمایش بگذارند.

استخدام بدون رزومه از منطق متفاوتی پیروی می کند.

استخدام بدون رزومه نیاز به رویکرد متفاوتی دارد، اگر در گذشته، گام اول، شامل ارسال رزومه و Cover letterها بود، نادیده گرفتن این امر به معنای رفتن مستقیم به اصل موضوع است. یعنی در رابطه با موقعیتی که باید پر شود، مستقیماً به مهارت های نرم و سختی که نیاز دارد، بپردازیم تا بتوانیم مسیر مشخصی برای ارزیابی کارجوها طراحی کنیم. برای مثال، آزمون‌های روان‌سنجی بر شناسایی پتانسیل داوطلبان و پیش‌بینی چگونگی تکامل و شکوفایی آن‌ها در طول زمان تمرکز می‌کنند. بخشی از این ارزیابی ها شامل شناسایی مهارت‌های تخصصی، مهارت های نرم و همچنین اندازه‌گیری توانایی‌های استدلال و تصمیم‌گیری می باشد که با استفاده از هوش مصنوعی و سازگار با فرایند استخدام و اولویت های کارفرما طراحی می شود.

سرمایه گذاری بر روی کیفیت زندگی کارمندان!

استخدام بدون رزومه باعث صرفه جویی در منابع می شود و می توان پس از آن با توجه به اینکه نقاط قوت و ضعف کارمندان مشخص شده است، برنامه توسعه مهارتی و آموزش کارکنان را طراحی کرد تا از این طریق با پیشرفت و ارتقا سطح کاری آن ها، باعث بالا بردن کیفیت زندگی شان شویم.

مهارت های نرم برای استخدام کنندگان!

به عنوان یک استخدام‌کننده، کار بدون رزومه مستلزم استفاده از روش‌های دیگر برای شناسایی پتانسیل است. اول از همه، ذهن باز برای اینکه بتوان راه حل جدیدی را انتخاب و آن را آزمایش کرد، ضروری است. کسانی که می دانند چگونه صبر و استقامت خود را نشان دهند، بهتر می توانند بر موانع غلبه کنند، تنظیمات را انجام دهند و فرآیندهای جدید منابع انسانی و استخدام را امتحان کنند. علاقه به آزمایش و ورود به حالت “تست و یادگیری” نیز در لیست پیش نیازها است، زیرا مزایای استخدام بدون رزومه، ممکن است زمان ببرد تا قابل مشاهده باشد.

پس بهتر است شما هم به عنوان کارفرما، استخدام بدون توجه به رزومه را امتحان کنید و به مدیران منابع انسانی و یا مسئولین استخدام سازمان خود آموزش دهید و البته ماموریت دهید تا با برنامه ریزی و مشخص نمودن سرفصل های شغلی و بررسی مهارت های موردنیاز هر موقعیت شغلی، شروع به ارزیابی کاندیداهای شغلی به روشی نوین کنند.

اگر برای شما هم سوال شده که چطور می توانید با کمک گرفتن از هوش مصنوعی، فرایند ارزیابی کارجوها و کارمندان خود را مدیریت کنید بهتون پیشنهاد میکنیم سری به این لینک بزنید. بتاتیک استارتاپی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند در این مسیر به صورت کاملا حرفه ای شما را همراهی کند.

موفقیت با طعم AI

با برنامه و هوشمندانه تصمیم بگیرید!

در دنیایی که سرعت تغییرات آن بسیار بالاست، صرفا این داده ها هستند که می توانند تصمیم درست را شناسایی می کنند. اینجا هوش مصنوعی بتاتیک همقدم شما خواهد بود تا از جریان داده ها عقب نمانید!

پلتفرم هوشمند هدایت شغلی

AI-Powered Career Coach Platform

هر آنچه که برای موفقیت در مسیر شغلی به آن نیاز دارید، در این پلتفرم برای شما فراهم شده! فرقی نداره اول راه هستید یا میانه آن، فقط کافیه آستین بالا بزنید و شروع کنید!

درباره بتاتیک

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است که به کاربران و کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده تا با کمترین زمان و بالاترین دقت، مسیر توسعه حرفه ای خود را در پیش بگیرند.

logo-samandehi