اهمیت استفاده از پلتفرم‌های هوشمند هدایت شغلی

پلتفرم هدایت شغلی

این محتوا را به اشتراک بگذارید

حتما تا به حال چندین بار این اصطلاح را شنیده‌اید که می‌گویند هر کسی را بهر کاری ساختند، اما افراد زیادی وجود دارند که تنها با در نظر گرفتن احتمالات و صحبت‌های اطرافیان شغل آینده خود را انتخاب می‌کنند و در نهایت جزو گروهی قرار می‌گیرند که از شغل خود راضی نیستند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا به اهمیت استفاده از پلتفرم های هدایت شغلی بپردازیم.

تحقیقات نشان داده است که 78 درصد از مردم دنیا از شغل فعلی خود راضی نیستند و این تنها به این موضوع برمی‌گردد که انتخاب هوشمندانه‌ای در گذشته نداشته‌اند، چرا که از توانایی‌ها و مهارت‌های خود مطلع نبودند.

از طرفی امکان دارد از مهارت‌ها و توانایی‌های خود اطلاع داشته باشند، اما نمی‌دانند باید با این توانایی‌ها چه شغلی را در آینده انتخاب کنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه بتاتیک باشید چرا که با آشنایی با پلتفرم‌ هوشمند هدایت شغلی، شما نیز می‌توانید در گروه 22 درصدی افراد راضی دنیا قرار بگیرید.

تست هدایت شغلی چیست؟

هدایت شغلی با بررسی و ارزیابی ویژگی‌های شخصی افراد مانند مهارت‌ها، علایق و ارزش‌‌ها آن‌ها را در یافتن شغل مناسب کمک می‌کند.

در حقیقت با تست‌های هدایت شغلی، پتانسیل‌های یک فرد برای ایفای یک نقش در موقعیت شغلی مورد نظر بررسی می‌شود. تاثیرگذاری این تست‌ها تا به الان در زمینه توسعه مشاغل بسیار موثر واقع شده است.

مزیت استفاده از آزمون های هدایت شغلی

هر کسی بدون شک رویایی در ذهن خود دارد، اما شاید در بسیاری از مواقع بیشتر رویاهای بچه‌ها در سنین کودکی تحت فشار والدین از بین می‌روند. فشارهای عاطفی از یک طرف و نزدیک شدن به معضلات رشد، به کودک آسیب زیادی وارد می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های بچه‌ها در بخش انتخاب رشته به این موضوع برمی‌گردد که می‌خواهند در آینده چه کاره شوند و نمی‌دانند که با وجود مهارت‌ها و علایق خود باید چه شغلی را در آینده انتخاب کنند و حتی در این شرایط گاهی خانواده‌ آن‌ها نیز نمی‌تواند راه‌ مناسبی را به آن‌ها نشان دهد.

در چنین مواقعی، زمانی که قرار است انتخاب رشته کنید، یک راهنمایی عالی از مشاوره مدرسه می‌تواند کمک زیادی به شما کند تا در نهایت بتوانید در یک مسیر درست و حرفه‌ای قرار بگیرید.

اما شاید انتخاب مشاور و عدم دسترسی و شناخت فرد حاذق در این زمینه مشکل باشد، در این شرایط می‌توانید از تست‌های هدایت شغلی کمک بگیرید و شغل مناسبی را متناسب با مهارت‌ها، توانایی‌ها و علایق خود انتخاب کنید.

در این بخش قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم که چرا به‌کارگیری پلتفرم‌های هوشمند هدایت شغلی به شما در مسیر انتخاب شغل آینده کمک شایانی می‌کنند.

پلتفرم هوشمند هدایت شغلی

شناسایی نقاط قوت و ضعف!

در طراحی تست‌های هدایت شغلی، فرد می‌تواند به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرد. با شناسایی نقطه قوت خود می‌توانید، حرفه مناسب‌تری را در آینده انتخاب کنید که دقیقا با این نقاط تناسب دارند.

از آن طرف آشنایی با نقاط ضعف به هیچ عنوان بد نیست و در حقیقت خیلی خوب است که بتوانید این نقاط را شناسایی کنید و با کار روی آن‌ها، به تقویتشان کمک کنید.

با شغل ایده‌آل خود در آینده آشنا می شوید!

در تست‌های هدایت شغلی، علایق کاربر نسبت به شغل‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرید و طبق تیپ‌های شغلی مختلف مشخص می‌شود. در شرایط فعلی که بیشتر افراد از شغل خود راضی نیستند، بدون شک این شرایطی است که نباید آن را از دست دهید.

انتخاب شغل

با علایق پنهان خود آشنا می شوید!

در تست‌های هدایت شغلی می‌توانید با احساسات پنهان خود آشنا شوید، خیلی وقت‌ها شاید برخی از افراد از  علایق خود آگاهی نداشته باشند و وقتی از آن‌ها می‌پرسند به چه حوزه‌ای بیشتر علاقه داری، نمی‌توانند پاسخ مناسبی به آن بدهند.

همیشه این را به خاطر داشته باشید که علایق به اندازه مهارت‌های شما مهم هستند، اگر به سمت هدف خاصی حرکت کنید که در آن زمینه‌ علاقه‌ای ندارید، در نهایت به دستاورد خاصی در آن زمینه نمی‌رسید.

به تصویر کشیدن مهارت‌ها!

یقینا هر فردی در زمینه‌های خاصی مهارت دارد، اما شاید از وجود این مهارت‌ها به‌درستی آگاهی نداشته باشد. در این شرایط تست‌های هدایت شغلی به افراد کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را بشناسند و در جهت صحیح از آن‌ها استفاده کنند.

حتی بررسی میزان تسلط فرد بر مهارت‌ها اهمیت دارد، چون ممکن است یک فرد در چند زمینه مهارت داشته باشد، اما در یکی از حوزه‌ها این مهارت‌ها بیشتر نمایان می‌شود و ارزیابی و سنجش سطح مهارت‌ها در انتخاب شغل آینده بسیار مهم است.

خودتان را بهتر میشناسید!

این که خودتان را بهتر بشناسید، واقعا موضوع کمی نیست، چرا که در زمان انتخاب شغل مناسب شاید کمی سردرگم باشید و با شناسایی خودتان از این سردرگمی رهایی پیدا می‌کنید.

هنگامی که بدانید دلیل سردرگمی چیست، می‌توانید راحت‌تر با آن کنار بیایید، شما می‌توانید به راحتی پیش بروید و یک شغل مناسب را برای خود انتخاب کنید. شناسایی خودتان موضوع بسیار مهم است و با این کار می‌توانید بین زندگی شخصی و حرفه‌ای خود تعادل ایجاد کنید.

هدایت تحصیلی

ارزیابی اصول و ارزش‌ها!

هر فردی اخلاق و اصول کاری خاص خود را دارد و بر طبق آن‌ها زندگی خود را پیش می‌برد. با هدایت شغلی می‌توانید در این زمینه نیز راهنمایی دریافت کنید.

فرقی نمی‌کند دانشجو باشید یا یک فرد حرفه‌ای در زمینه کاری خود، به هر حال با شناسایی مجموعه‌ای از ارزش‌ها و اخلاق‌ها می‌توانید از موقعیت دشوار سریع‌تر خلاص شوید.

انتخاب‌های خود را عملی می کنید!

در نهایت وقتی از مهارت‌ها، علایق و نقاط قوت و ضعف خود مطلع باشید، می‌توانید با قاطعیت بیشتری تصمیم‌های خود را در خصوص انتخاب شغل آینده عملی کنید و با اطمینان بالایی در مسیر شغلی آینده خود قدم بردارید.

پلتفرم هوشمند هدایت شغلی بتاتیک

بنابراین هیچ وقت این موضوع را فراموش نکنید که یک انتخاب درست با وجود درنظر گرفتن احتمالات و شانس اتفاق نمی‌افتد و باید در این مساله اصولی پیش رفت.

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است و با به‌کارگیری هوش مصنوعی می‌تواند در شناسایی مهارت‌ها، توانایی‌ها و نقاط قوت و ضعف به افراد کمک زیادی کند. در پلتفرم هوشمند هدایت شغلی بتاتیک، شناخت افراد در سه بعد مختلف، تیپ شغلی، ارزش‌های کاری و ویژگی‌های شخصیتی انجام می‌شود.

در بعد اول تیپ شغلی کاربر سنجیده می‌شود تا علاقه کاربر به شغل‌های مختلف مورد ارزیابی قرار بگیرد، در بعد بعدی ارزش‌های کاری مهم است و اولویت‌ها و اهداف، مهم واقع می‎شوند و در بعد سوم، پنج فاکتور شخصیتی کاربر بررسی می‌شود تا آنالیز شخصیت کاربر به تناسب با شغل‌ها مورد سنجش قرار بگیرد.

در نهایت با جمع‌آوری ارزیابی‌ها از سه بعد مختلف، بهترین حوزه‌های کاری که افراد می‌توانند در آن‌ها عالی عمل کنند، برایشان به نمایش در می‌آید. بنابراین از فرصت موجود نهایت استفاده را ببرید تا بتوانید با انتخاب شغل متناسب با مهارت‌ها و توانایی‌ها، آینده شغلی فوق‌العاده موفقی داشته باشید.

 

پلتفرم هوشمند هدایت شغلی

AI-Powered Career Coach Platform

هر آنچه که برای موفقیت در مسیر شغلی به آن نیاز دارید، در این پلتفرم برای شما فراهم شده! فرقی نداره اول راه هستید یا میانه آن، فقط کافیه آستین بالا بزنید و شروع کنید!

درباره بتاتیک

بتاتیک یک پلتفرم هوشمند مهارت سنجی است که به کاربران و کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، مهارت ها، توانایی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده تا با کمترین زمان و بالاترین دقت، مسیر توسعه حرفه ای خود را در پیش بگیرند.

logo-samandehi