دوره تفکر طراحی کپی

Design Thinking for Innovation

نوآوری با تفکر طراحی

4.7
4.7/5

از 7,093 رای در Coursera

بیش از 345,293 کاربر Coursera در این دوره شرکت کرده اند!

پادکست معرفی دوره

درباره دوره

در دنیای امروز، خلاقیت و نوآوری توانایی است که بی شک به آن نیاز دارید. تفاوتی ندارد که مدیر یک برند بین المللی باشید یا موسس یک استارت آپ، یا حتی کارمند یک بخش دولتی یا معلم یک مدرسه خصوصی، از همه انتظار می رود که هر روز بهینه تر از روز قبل عمل کنند و این همان دلیلی است که همه ما به مهارت تفکر طراحی نیاز داریم. در هر سطحی که از یک سازمان قرار داشته باشید، تفکر طراحی شما را به قدرت تفکر خلاق مجهز کرده و فرصت هایی را به شما نشان می دهد که مدت هاست از چشم همه دور مانده است.

در این دوره آنلاین که توسط مدرسه کسب و کار Darden از دانشگاه معتبر Virginia ارائه شده است، ماهیت تفکر طراحی و چهارچوب اجرایی آن در قالب یک فرآیند 4 مرحله ای توسط یکی از بهترین اساتید این دانشکده و یکی از تئوریسین های این عرصه تدریس شده است. در این دوره، در کنار مفاهیم آموزشی و معرفی ابزارهای اجرایی، از مثال ها و نمونه های واقعی بسیاری از برندهای معتبر جهانی که از مهارت تفکر طراحی در کسب و کار خود بهره بردند نیز استفاده شده است تا علاوه بر مباحث تئوری، با فاز عملی و اجرایی این مهارت نیز به خوبی آشنا شوید.

نتایج شغلی گذرندگان این دوره:

جامعه آماری: 203,150 نفر

ویژگی های دوره

پس از اتمام دوره علاوه بر گواهی و نشان مهارتی بتاتیک،گواهی رسمی Coursera  را نیز دریافت کنید.

بلافاصله آموزش را شروع کرده و طبق برنامه خود یادگیری را دنبال کنید.

بدون هیچ گونه اتلاف وقتی، هر آنچه بدان نیاز دارید را یاد بگیرید.

در کنار یادگیری مفاهیم آموزشی، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

پس از مشاهده هر ویدیو، با مطالعه مقاله، مفاهیم را تثبیت کرده و خلاصه برداری کنید.

هر 1  ساعت آموزش میکرولرنینگ برابر با 3.5 ساعت آموزش معمولی است!

مدرس دوره

نظرسنجی کیفی مدرس دوره (از 1282 دانش آموخته دوره در Coursera) : 4.73/5

Jeanne M. Liedtka

پروفسور بازاریابی و رئیس ارشد آموزش
United Technologies Corporation

آنچه قراره یاد بگیری!

سرفصل های دوره

هفته

اول

تفکر طراحی چیست؟

دوره را با پاسخ به این سوال که مفهوم تفکر طراحی چیست آغاز کرده و سعی می کنیم تفاوت آن را با روش های سنتی که برای رسیدن به نوآوری تا به الان ارائه شده است، مقایسه کنیم.همچنین با بررسی یک داستان واقعی از پروژه آشپزخانه خوب در دانمارک، عملکرد تفکر طراحی را در شرایط واقعی کسب و کار زیر ذره بین برده و توانایی های آن را آشکار می کنیم. علاوه بر آن راه های شناخت مسائل تفکر طراحی را با هم مرور کرده و ابزارهای مختلفی از قبیل Visualization  که در مسیر خلاقیت به آن ها نیاز خواهید داشت را معرفی می کنیم. در انتهای این هفته شما مفهوم تفکر طراحی را به خوبی درک کرده و می توانید تشخیص دهید در چه مسائلی باید از این مهارت استفاده کنید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر تفکر طراحی (14 دقیقه + مقاله)
 2. مفاهیم پایه تفکر طراحی (5 دقیقه + مقاله)
 3. تفکر طراحی چیست؟ از زبان حرفه ای ها بشنوید (13 دقیقه + مقاله)
 4. بررسی یک مثال واقعی: داستان آشپزخانه خوب (14 دقیقه + مقاله)
 5. چه مسائلی باید با تفکر طراحی حل شوند؟ (4 دقیقه + مقاله)
آزمون ها

آزمون پایانی هفته اول: 4 سوال – 10 دقیقه

هفته

دوم

ذهن خود را برای نوآوری آماده کنید!

تفکر طراحی صرفا درمورد فرآیند ها و ابزار صحبت نمی کند، بلکه روش جامعی است که بیش از هر چیز روی رفتارهای ما انسان ها پایه ریزی شده است. هم انسان هایی که قرار است خلاقانه فکر کنند و انسان هایی که قرار است از نتایج این خلاقیت استفاده کنند. به همین دلیل پیش از آنکه به سراغ مسائل پایه تفکر طراحی رفته ابتدا باید چهارچوب ذهنی خود را برای آن آماده کنید تا نه تنها آماده دیدن فرصت ها باشید بلکه بتواند به خوبی از آنها استفاده کنید. در این هفته با تعریف یک داستان جف و جرج، دو مدیر با ذهنیت های متفاوت، با هم یاد خواهیم گرفت که چطور در شرایط مختلف تصمیم های درست را شناسایی کرده و بهتراز گذشته آماده تغییر باشیم.

لیست درس ها
 1. فیزیک نوآوری ( 8 دقیقه + مقاله)
 2. چرا اجرای نوآوری در سازمان ها بسیار دشوار است؟ ( 6 دقیقه + مقاله)
 3. ویژگی های یک ذهن آماده برای نوآوری! (10 دقیقه + مقاله)
 4. داستان دو مدیر (بخش اول) (11 دقیقه + مقاله)
 5. داستان دو مدیر (بخش دوم) (12 دقیقه + مقاله)
آزمون ها

آزمون پایانی هفته دوم: 4 سوال – 10 دقیقه

هفته

سوم

ایده پردازی

پس از بررسی تمام مقدمات پایه و اساسی، در این هفته مستقیما سراغ فرآیند تفکر طراحی رفته و دو گام ابتدایی آن را با هم بررسی می کنیم. داستان Chris Cartter و استارت آپ موفق او به نام MeYouHealth محور اصلی آموزش ما خواهد بود که با همکاری موسسه Boston design توانستند محصولی به بازار عرضه کنند که با بهره بردن از قدرت شبکه های اجتماعی به توسعه سطح سلامتی افراد کمک می کند. با این داستان جالب، نحوه بررسی یک مساله و رفتار شناسی کاربران در قالب مرحله What IS و نحوه استفاده از طوفان فکری برای پیدا کردن ایده ها در قالب مرحله What IF را بررسی خواهیم کرد. در انتهای این هفته شما یاد گرفته اید چطور از تفکر طراحی برای ایده پردازی استفاده کنید. چطور سوال های What IS و What IF را با ابزار Mina Mapping ترکیب کرده و مسیر نوآوری را بازنویسی کنید.

لیست درس ها
 1. ایده پردازی (4 دقیقه + مقاله)
 2. داستان کریس کارتر (بخش اول) (12 دقیقه + مقاله)
 3. داستان کریس کارتر (بخش دوم) (9 دقیقه + مقاله)
آزمون ها

آزمون پایانی هفته سوم: 4 سوال – 10 دقیقه

هفته

چهارم

آزمایش

بعد از آنکه به ایده های خلاقانه خود رسیده ایم، مرحله بعدی چیست؟ تفکر طراحی چطور به ما کمک خواهد کرد تا این ایده ها را ارزیابی کرده و آینده آن ها را پیش بینی کنیم؟ در این هفته ما داستان جذاب شرکت بزرگ IBM و تحولی که این شرکت در ساختار غرفه های نمایشگاهی خود ایجاد کرده است را زیر ذره بین برده و نحوه استفاده از تفکر طراحی برای پاسخ به سوالات بالا را بررسی خواهیم کرد و در انتها به مرور کلی دوره خواهیم پرداخت. در انتهای ان هفته شما یاد گرفته اید چطور سوال های، What Wows و What Work را در فرآیند بررسی ایده ها اجرا کرده و چطور از ابزار "یادگیری با اجرا" استفاده کنید.

لیست درس ها
 1. مرحله What Wow و What Work (5 دقیقه + مقاله)
 2. داستان IBM (14 دقیقه + مقاله)
 3. ابزار یادگیری با اجرا (16 دقیقه + مقاله)
 4. جمع بندی (4 دقیقه)
 5. چرا از تفکر طراحی استفاده کنیم؟ (15 دقیقه + مقاله)
آزمون ها

آزمون پایانی دوره: 40 سوال – 40 دقیقه

آنچه بقیه تجربه کردن!

نظرات فارغ التحصیلان دوره

آمار نظرسنجی کیفیت دوره

جامعه آماری: 2204 کاربر

Very different from any "creative" training I had ever joined, this training gives me hope that structured-thinking people like me can also be creative.

بسیار متفاوت از هر آموزش "خلاقانه" ای که تا الان تجربه شرکت داشتم، این دوره منو امیدوار کرد که افراد با ذهنیت ساختارمند مثل منم می توانند خلاق باشند.
Yogi
May 24, 2021
Should take this course if you want to be effective while making decisions for your company/community

اگه میخواید در تصمیم هایی که در شرکت یا زندگی عادی تون میگیرد موثرتر باشید حتما این دوره رو بگذرونید.
Aditya
May 18, 2021
Even though the first lectures are good, I think overall the lectures are too lengthy and so much blah blah. However, I do highly appreciate the enthusiasm of the teacher.

با اینکه درس های اول سخنرانی های خوبی بودند اما من فکر می کنم در کل سخنرانی ها بسیار طولانی و زیاد هستند، با این حال از اشتیاق استاد بسیار ممنونم.
Nga
May 4, 2021
The course is exceptional and opened my mind to several ways of solving problems in work place, This is helpful

این دوره استثنایی بود و ذهن من رو برای حل مسائلی که در محیط کار داریم خیلی بازتر کرده و به نظرم دوره مفیدیه
Hammed
May 3, 2021
4.7
4.7/5

آماده ای شروع کنی؟

راهنمای ثبت نام در دوره

گام اول

عضویت رایگان
برای شرکت در دوره ابتدا از بخش عضویت، در سایت ثبت نام کرده و پنل کاربری بسازید. برای شروع دوره می توانید از طرح رایگان استفاده کنید.
عضویت

گام دوم

شرکت در آزمون
مهارت سنجی
پیش از شروع دوره، در آزمون مهارت سنجی شرکت کنید تا نقاط قوت و ضعف شما در این مهارت شناسایی شود. سپس می توانید وارد دوره آموزشی تخصصی خود شوید.
ورود به آزمون

گام سوم

شروع و تجربه
دوره
درس های ابتدایی کاملا رایگان هستند تا شما فضای دوره را به طور کامل تجربه کنید. با ورود به پرتال دوره و انتخاب اولین درس، یادگیری را آغاز کنید. هر درس از یک ویدیو آموزشی و یک مقاله تشکیل شده که پس از تکمیل آنها می توانید وارد درس بعدی شوید.

گام چهارم

یادگیری پیوسته
تا به اینجا همه چیز رایگان بود. پس از عبور از درس های ابتدایی، درصورتی که نتیجه گرفتید این دوره برای شما مفید است، با شارژ ماهانه حساب کاربری و ارتقا آن به طرح برنزی یا نقره ای، تمام دوره های آموزشی سایت برای شما باز خواهد شد.

سوالات متداول

چه زمانی به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟

شما به محض عضویت در سایت، از طریق پرتال دوره می توانید درس های رایگان آن را مشاهده کنید. برای دسترسی کامل به دوره باید اشتراک ماهانه سایت را خریداری کرده و یکی از طرح های برنزی یا نقره ای را داشته باشید.

شرکت در آزمون مهارت سنجی اجباری است؟

خیر. آزمون مهارت سنجی برای مشخص کردن نقاط ضعف و قوت شما در مهارت مورد هدف دوره استفاده می شود. شما می توانید بدون شرکت در آزمون مستقیما یادگیری را شروع کنید.

هزینه شرکت در آزمون ها چقدر است؟

تمامی آزمون ها اعم از عمومی و تخصصی کاملا رایگان بوده و با ثبت نام اولیه و تشکیل پروفایل کاربری می توانید در این آزمون ها شرکت کنید.

با خرید اشتراک به چه بخش هایی دسترسی خواهم داشت؟

با خرید اشتراک و ارتقا پنل کاربری به سطح برنزی یا نقره ای، نتایج کلیه آزمونها و مقایسه آن با نتایج سایر افراد برای شما نمایش داده خواهد شد و همچنین به تمامی دوره های آموزشی و مقالات وبلاگ نیز دسترسی خواهید داشت. درصورت کسب نمره حداقلی در آزمون پایانی یک دوره، گواهی پذیرش و کارنامه مهارتی نیز کاملا رایگان برای شما صادر خواهد شد.

چگونه می توان اشتراک خرید؟

برای خرید اشتراک تنها کافی است روی عضویت در نوار بالای سایت کلیک کرده و یکی از پلن ها را انتخاب کنید.

چگونه می توانم با پشتبیانی ارتباط بگیرم؟

شما می توانید از طریق تماس با شماره 05126143058 ، پیام از طریق واتس اپ به شماره 09102864313 و همچنین از طریق ارسال ایمیل به info@Betatik.com با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

همین امروز برای توسعه مهارت ها و توانایی هات اقدام کن!

و هوشمندانه اهدافت رو تیک بزن