دوره سازگاری و تاب آوری

Adaptability and Resiliency

سازگاری و تاب آوری

4.7
4.7/5

از 63 رای در Coursera

بیش از 2,028 کاربر Coursera در این دوره شرکت کرده اند!

درباره دوره

برای زنده ماندن در دنیای امروز که در هر لحظه چشم اندازهای کسب و کار آن تغییر می کند، باید یاد بگیرید با عدم قطعیت ها کنار آماده و آن ها را مدیریت کنید. سازگاری مهارتی است که به افراد و البته کسب و کارها کمک می کند تا مشکلات خود را حل کنند، به چالش های خود غلبه کنند و از لبه فرسایش فاصله گرفته و پایدارتر باشند. سازگاری تقریبا همه چیز است!

سازگاری به مهارت شما در مدیریت و تغییر عکس العمل ها، روش ها و رویکردهایی است که در مواجه با شرایط مختلف نشان می دهید گفته می شود. در حقیقت افراد سازگار، این قابلیت را دارند که در هر شرایطی مدیریت فضا را در درست خود داشته باشند نه اینکه شرایط و تغییرات آن، آن ها را مدیریت کند.

تاب آوری مهارت مهم دیگری است که به توانایی بهبود سریع پس از رخ دادن یک مشکل ارتباط دارد. تاب آوری این توانایی را در اختیار شما قرار می دهد تا با بینش جدید و تجربه هایی از که شکست ها و پیروزی ها کسب کرده اید، به استقبال آینده بروید.

وجود دو مهارت سازگاری و تاب آوری در کنار هم، این قابلیت را به شما می دهد تا یک وضعیت در حال تغییر را از جوانب مختلف بررسی کنید، دیدگاه و تفکر خود را تغییر دهید و بهترین عکس العمل و تصمیم ممکن را شناسایی کنید. معمولا افراد سازگار در میان هرج و مرج شکوفا می شوند و این در حالی است که سایر افراد در این شرایط عقب نشینی می کنند. افراد سازگار دقیقا مصداق همان جمله معروف مایکل شوماخر، قهرمان اسطوره ای مسابقات اتوموبیل رانی، هستند: زمانی که همه ترمز می گیرند، من تازه گاز دادن را شروع می کنم!

در این دوره 4 هفته ای با ابزارها و روش هایی آشنا خواهید شد که به شما کمک می کنند تا هر روز، سازگارتر و تاب آورتر از گذشته باشید و در محیط کار و زندگی روزمره خود از فرصت ها بهترین حسن استفاده را داشته باشید.

ویژگی های دوره

پس از اتمام دوره علاوه بر گواهی و نشان مهارتی بتاتیک می توانید برای گواهی رسمی Coursera  اقدام کنید.

بلافاصله آموزش را شروع کرده و طبق برنامه خود یادگیری را دنبال کنید.

بدون هیچ گونه اتلاف وقتی، هر آنچه بدان نیاز دارید را یاد بگیرید.

پس از مشاهده هر ویدیو، با مطالعه مقاله، مفاهیم را تثبیت کرده و خلاصه برداری کنید.

در کنار یادگیری مفاهیم آموزشی، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

هر 1  ساعت آموزش میکرولرنینگ برابر با 3.5 ساعت آموزش معمولی است!

مدرس دوره

نظرسنجی کیفی اساتید (از 26 دانش آموخته دوره در Coursera) : 4.69/5

Laurie Cozart

Laurie Cozart

MCC ،MCNLP، مربی، سخنران و مدرس در دانشگاه
University of California, Davis

آنچه قراره یاد بگیری!

سرفصل های دوره

هفته

اول

سازگاری و تاب آوری

در هفته اول دوره، با مفهوم دو مهارت سازگاری و تاب آوری آشنا خواهید شد و می توانید رفتارها و نگرش هایی که مشخصه هر دو ویژگی هستند را شناسایی کنید و بتوانید اهمیت آن ها در یک سازمان را توصیف کنید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر دوره (3 دقیقه)
 2. سازگاری و تاب آوری (3 دقیقه + مقاله)
 3. اهمیت سازگاری و تاب آوری (3 دقیقه + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته اول – 8 سوال – 15 دقیقه

هفته

دوم

ایجاد خودآگاهی

در هفته دوم این دوره، یاد می گیرید تا انتظاراتی که از خود و دیگران در شرایط مختلف کاری و زندگی دارید را به درستی بیان کنید. می توانید مشخص کنید که از چه جنبه هایی انتظارات شخصی شما با سایر همکاران و شریک هایتان همخوانی داشته و یا در تضاد است. درنتیجه آن می توانید خلا های موجود را شناسایی کرده و درمورد تاثیر هر کدام از آن ها بر آینده شغلی یا زندگی تان بحث کنید. این شناخت به شما کمک خواهد کرد تا موانع موجود در مقابل سازگاری و تاب آوری را شناسایی کنید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر خودآگاهی (3 دقیقه + مقاله)
 2. کشف خود و استانداردهایمان (4 دقیقه + مقاله)
 3. TRIAD (3 دقیقه + مقاله)
 4. مراحل رسیدن به خودآگاهی (3 دقیقه + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته دوم – 8 سوال – 20 دقیقه

هفته

سوم

طراحی یک برنامه اجرایی

در این هفته، یک برنامه اجرایی طراحی خواهید کرد که به شما کمک می کند تا تاثیرگذاری حرفه ای خود را افزایش دهید. درنتیجه این برنامه می توانید احساسات و رفتارهای خود را بهتر مدیریت کرده و از زمان و انرژی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. توانایی که این امکان را به شما می دهد تا از اشتباهات خود با عنوان تجربه های آموزشی استفاده کرده و بتوانید پیشرفت خود را اندازه گیری و مدیریت کنید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر برنامه اجرایی (3 دقیقه + مقاله)
 2. کنترل، تاثیر و پذیرش (CIA) (6 دقیقه + مقاله)
 3. برنامه ریزی اجرایی (4 دقیقه + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته دوم – 5 سوال – 10 دقیقه​

هفته

چهارم

اجرای برنامه

در هفته چهارم و پایانی این دوره، یاد می گیرید چطور برنامه خود را اجرایی کرده و نتایج خود را ثبت کنید. شما می توانید با نگرش مثبت و خوش بینانه خود به استقبال چالش ها رفته و آن ها را به درستی مدیریت کنید و درنتیجه آن بتوانید ارتباط بین فردی قدرتمندی ایجاد کنید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر اجرایی کردن برنامه (6 دقیقه + مقاله)
 2. مراحل اجرا (5 دقیقه + مقاله)
 3. جمع بندی دوره (2 دقیقه)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته چهارم – 8 سوال – 20 دقیقه

آنچه بقیه تجربه کردن!

نظرات فارغ التحصیلان دوره

آمار نظرسنجی کیفیت دوره

جامعه آماری: 17 کاربر

4.7
4.7/5
I highly recommend professionals to take this course. It has helped me a lot in improving self-awareness, managing emotions, how to be a better listener and growing my network.

من به همه متخصصان توصیه می کنم که حتما این دوره رو بگذرونند! این دوره در توسعه خودآگاهی، مدیریت احساسات، شنونده بهتری بودن و ارتباطاتم کمک بسیاری کرده!
Judith M V
Mar 24, 2021
By learning from this course, I've known more about adaptability and resiliency in working environment also in my life during Covid19 pandemic. Furthermore, I've learnt more about self-awareness, action planning, comparative between adaptive changes and transformation changes in workplace.

با گذروندن این دوره، من اطلاعات بیشتری درمورد سازگاری و تاب آوری در محیط های کاری و همچنین زندگی روزمره مخصوصا در طول پاندمی کرونا بدست آوردم. همچنین درمورد خودآگاهی، برنامه ریزی اجرایی، تفاوت بین سازگاری با تغییرات و تبدیل تغییرات در محیط کار چیزهای بیشتری یاد گرفتم!
Hien T
Aug 30, 2021
This course is amazing! I wish I would have taken this course at least 30 years ago. My take on life would have been much different. The skills gained in this course will last for many years to come. Fantastic!

این دوره فوق العاده است. ای کاش این دوره رو 30 سال پیش می گذروندم! در این صورت تصور من از زندگی بسیار تغییر می کرد. مهارت هایی که در طول این دوره بدست میارید تا مدت ها بدردتون خواهد خورد! خارق العاده است!
Angelica B
Sep 30, 2021
Excellent approach to adaptability, resilience and positive attitude. Very Good course!

یک روش عالی برای رسیدن به سازگاری، تاب آوری و نگرش مثبت! یک دوره بسیار خوب!
Alexandre A C
Sep 11, 2021

آماده ای شروع کنی؟

راهنمای ثبت نام در دوره

گام اول

عضویت رایگان
برای شرکت در دوره ابتدا در سایت ثبت نام کرده و یک پنل کاربری بسازید. برای شروع می توانید از طرح رایگان استفاده کنید.
عضویت رایگان

گام دوم

شرکت در آزمون
مهارت سنجی
پیش از شروع دوره، در آزمون مهارت سنجی آن شرکت کنید تا نقاط قوت و ضعف شما در این مهارت شناسایی شود. سپس می توانید وارد دوره آموزشی تخصصی خود شوید.
ورود به آزمون

گام سوم

شروع و تجربه
دوره
درس های ابتدایی کاملا رایگان هستند تا شما فضای دوره را به طور کامل تجربه کنید. با ورود به پرتال دوره و انتخاب اولین درس، یادگیری را آغاز کنید.
ورود به دوره

گام چهارم

یادگیری پیوسته
تا به اینجا همه چیز رایگان بود. درصورتی که نتیجه گرفتید این دوره برای شما مفید است، با خرید اشتراک بتاتیک، تمام دوره های آموزشی سایت برای شما باز خواهد شد.
مشاهده تعرفه ها

سوالات متداول

چه زمانی به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟

شما به محض عضویت در سایت، از طریق پرتال دوره می توانید درس های رایگان آن را مشاهده کنید. برای دسترسی کامل به دوره باید اشتراک ویژه بتاتیک را خریداری کرده باشید. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید.

شرکت در آزمون مهارت سنجی اجباری است؟

خیر. آزمون مهارت سنجی برای مشخص کردن نقاط ضعف و قوت شما در مهارت مورد هدف دوره استفاده می شود. شما می توانید بدون شرکت در آزمون مستقیما یادگیری را شروع کنید.

هزینه شرکت در آزمون ها چقدر است؟

تمامی آزمون ها اعم از عمومی و تخصصی کاملا رایگان بوده و با ثبت نام اولیه و تشکیل پروفایل کاربری می توانید در این آزمون ها شرکت کنید. برای مشاهده آزمون ها کلیک کنید.

با خرید اشتراک به چه بخش هایی دسترسی خواهم داشت؟

با خرید اشتراک ویژه به تمامی دوره های آموزشی و مقالات تخصصی دسترسی خواهید داشت. درصورت کسب نمره حداقلی در آزمون پایانی یک دوره، گواهی پذیرش و کارنامه مهارتی نیز کاملا رایگان برای شما صادر خواهد شد.

چگونه می توان اشتراک خرید؟

برای خرید اشتراک تنها کافی است روی مشاهده تعرفه ها کلیک کنید و با انتخاب یکی از پلن ها، عضویت ویژه بتاتیک را داشته باشید.

چگونه می توانم با پشتبیانی ارتباط بگیرم؟

شما می توانید از طریق تماس با شماره 05135092229، پیام از طریق واتس اپ به شماره 09102864313 و همچنین از طریق ارسال ایمیل به info@Betatik.com با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

همین امروز برای توسعه مهارت ها و توانایی هات اقدام کن!

و هوشمندانه اهدافت رو تیک بزن