دوره طرز فکر رشدگرا

the growth Mindset

طرز فکر رشدگرا

4.8
4.8/5

از 105 رای در Coursera

بیش از 3,137 کاربر Coursera در این دوره شرکت کرده اند!

درباره دوره

آیا به دنبال توسعه شخصیت حرفه ای خود هستید و دوست دارید خلاق تر باشید تا مسیرهای نوآورنه را سریع تر از دیگران پیدا کنید؟ این دوره به شما کمک خواهد کرد تا مدل طرز فکر خود را پیدا کرده و روش اصولی خروج از ذهنیت ثابت به سمت ذهنیت رشدگرا را یاد بگیرید.

همچنین در طول این دوره یاد می گیرید چطور به سایر افراد مجموعه خود کمک کنید تا طرز فکر رشدگرا داشته باشند. این مهارت به شما کمک خواهد کرد تا اتمسفری خلاق در محیط کار خود بسازید که به افراد تیم اجازه می دهد تا از تمام پتانسیل خود استفاده کنند، فعالیت های خود را با انگیزه دنبال کنند و بیش از هر چیز به دنبال توسعه مهارت ها و توانایی های خود باشند. اتمسفری که در نهایت موجب خواهد شد تا تیم شما، بیشترین راندمان عملکردی ممکن را داشته باشد.

یکی از مهم ترین درس های این دوره این است که یاد می گیرید، ذهن انسان می تواند تحت تاثیر شناخت و تمرین، لحظه به لحظه تغییر کند. شما در انتهای این دوره به این مهارت خواهید رسید که مسیر تغییرات ذهن خود را مدیریت کرده و آن را با مسیر توسعه مهارتی خود همسو کنید.

ویژگی های دوره

پس از اتمام دوره علاوه بر گواهی و نشان مهارتی بتاتیک می توانید برای گواهی رسمی Coursera  اقدام کنید.

بلافاصله آموزش را شروع کرده و طبق برنامه خود یادگیری را دنبال کنید.

بدون هیچ گونه اتلاف وقتی، هر آنچه بدان نیاز دارید را یاد بگیرید.

پس از مشاهده هر ویدیو، با مطالعه مقاله، مفاهیم را تثبیت کرده و خلاصه برداری کنید.

در کنار یادگیری مفاهیم آموزشی، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

هر 1  ساعت آموزش میکرولرنینگ برابر با 3.5 ساعت آموزش معمولی است!

مدرس دوره

نظرسنجی کیفی اساتید (از 26 دانش آموخته دوره در Coursera) : 4.69/5

lisa montanaro

Lisa Montanaro

استراتژیست کسب و کار، مربی موفقیت و مدرس در دانشگاه
University of California, Davis

آنچه قراره یاد بگیری!

سرفصل های دوره

هفته

اول

مبانی طرز فکر رشدگرا

در هفته اول، با تفاوت های طرز فکر ثابت و رشدگرا آشنا خواهید شد و بر اساس آن می توانید طرز فکر خود را ارزیابی کرده و یک حد مشخص برای آن تعریف کنید. سپس اصول و روش هایی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کنند تا به سمت ذهنیت رشد گرا حرکت کرده و از مزایای آن بهره مند شوید. علاوه بر آن با ویژگی های مثبت ذهنیت رشدگرا در محیط های کاری نیز آشنا خواهید شد.

لیست درس ها
 1. به دوره طرز فکر رشدگرا خوش آمدید (4 دقیقه)
 2. مقدمه ای بر توماس و پریا (2 دقیقه)
 3. مبانی طرز فکر رشدگرا (5 دقیقه + مقاله)
 4. مزایای داشتن طرز فکر رشدگرا (2 دقیقه + مقاله)
 5. فرآیند 4 مرحله ای تغییر طرز فکر (3 دقیقه + مقاله)
 6. هنر تغییر کردن (4 دقیقه + مقاله)
 7. طرز فکر یک طیف است! (4 دقیقه + مقاله)
 8. سازمان ها می توانند طرز فکر رشدگرا را تشکیل دهند (1 دقیقه + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته اول – 8 سوال – 15 دقیقه

هفته

دوم

موانع داخلی و خارجی طرز فکر رشدگرا

در هفته دوم دوره، موانع داخلی و خارجی که در مقابل رسیدن به طرز فکر رشدگرا قرار دارند را شناسایی خواهید کرد. اسطوره هایی طرز فکر رشدگرا را خواهید شناخت و کم کم متوجه خواهید شد که محدودیت هایی ذهنی شما چه چیزهایی هستند. یاد می گیرید چطور این محدودیت ها را ارزیابی کرده و آن ها را بازسازی کنید. از قانون نه به خودگویی منفی استفاده کرده و به سندرم تله مقایسه نیز غلبه خواهید کرد.

لیست درس ها
 1. موانع خارجی طرز فکر رشدگرا (6 دقیقه + مقاله)
 2. باورهای محدود کننده (2 دقیقه + مقاله)
 3. سندرم تله مقایسه (4 دقیقه + مقاله)
 4. خودگویی منفی (3 دقیقه + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته دوم – 8 سوال – 20 دقیقه

هفته

سوم

طرز فکر سازمانی – شیرجه عمیق

در هفته سوم دوره به سراغ طرز فکرهای سازمانی رفته و درمورد طرز فکر سازمانی رشدگرا و ثابت و تفاوت های آن ها صحبت خواهیم کرد. این مباحث به شما کمک خواهد کرد تا بر اساس نوع طرز فکر یک سازمان، فرهنگ آن را شناسایی کنید و به سازمان خود کمک کنید تا طرز فکر رشدگرا را در همه جوانب توسعه دهد. علاوه بر فرهنگ سازمانی، شما می تواند نوع طرز فکر مدیریتی یک سازمان را نیز شناسایی کنید و بهترین روش ها برای تبدیل آن به یک طرز فکر رشد گرا را اجرا کنید. نهایتا در هفته سوم این دوره یاد خواهید گرفت چطور طرز فکر رشدگرا را در یک تیم توسعه دهید.

لیست درس ها
 1. طرز فکر سازمانی (4 دقیقه + مقاله)
 2. پرورش یک سازمان (3 دقیقه + مقاله)
 3. تفاوت طرز فکر ثابت و رشدگرا در رهبران (3 دقیقه + مقاله)
 4. تفاوت طرز فکر ثابت و رشدگرا در مدیران (3 دقیقه + مقاله)
 5. رفتری با طرز فکر رشد گرا (2 دقیقه + مقاله)
 6. ضرایب مثبت (3 دقیقه + مقاله)
 7. گروهی فکر کنید (3 دقیقه + مقاله)
 8. هدایت تغییرات (3 دقیقه + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته دوم – 5 سوال – 10 دقیقه​

هفته

چهارم

مقابله با موانع و شکست ها

در هفته چهارم و پایانی دوره یاد خواهید گرفت چطور با سندرم ایده ال گرایی (perfectionist syndrome) مقابله کنید. در این هفته روش های اجرایی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کنند تا به قدم به قدم به سمت طرز فکر رشد گرا حرکت کنید. مهارت هایی را یاد می گیرید که توسط آن ها می توانید یک موقعیت چالش برانگیز را بازبینی کرده و با دید فرصت به آن نگاه کنید. یاد می گیرید چطور با نظر دادن و بازخورد گرفتن مسیر حرکت خود را اصلاح کرده و به یک تعادل در توسعه طرز فکر خود برسید.

لیست درس ها
 1. سندرم ایده ال گرایی (2 دقیقه + مقاله)
 2. مهمانی 5 دقیقه ای ترحم (4 دقیقه + مقاله)
 3. بازسازی داستان رستگاری (6 دقیقه + مقاله)
 4. نظر دادن و بازخورد گرفتن (5 دقیقه + مقاله)
 5. مثال بازبینی توماس (2 دقیقه)
 6. بررسی واقعیت طرز فکر رشدگرا (2 دقیقه + مقاله)
 7. جمع بندی دوره (4 دقیقه)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته چهارم – 8 سوال – 20 دقیقه

آنچه بقیه تجربه کردن!

نظرات فارغ التحصیلان دوره

آمار نظرسنجی کیفیت دوره

جامعه آماری: 21 کاربر

4.5
4.5/5
very well structured, very easy to understand, simple words were used. it is worth going through and putting into practice what is proposed. congratulations!

بسیار ساختارمند و قابل درک بوده و از کلمات ساده استفاده شده است. واقعا ارزش داره پیشنهادهایی که در این دوره میشه رو عملی کنی! تبریک میگم!
Bianca I M
Jun 29, 2021
Brilliant course!! Lots of great tips and strategies that you can apply to your every day!! Lisa, thank you so much for your time you put when creating this course and for sharing your knowledge!!

یک دوره فوق العاده!! پر از راهنمایی ها و استراتژی هایی که می توانید در زندگی روزمره خود از آن ها استفاده کنید! لیزا از زمانی که برای آماده سازی این دوره و اشتراکش با ما گذاشتی بسیار ممنونم!
Bogumila J
Mar 27, 2021
A great course about Growth Mindset. The concept is well-explained, the quiz are interesting and they help understand the concept, the teacher is clear,... I took this course to validate my knowledge about Grotwth Mindset and still learned new things thanks to the coach background of the teacher. Really nice course!

یک دوره عالی درمورد طرز فکر رشدگرا! مفهوم به خوبی تدریس شده، آزمون ها خیلی جذابن به درک بهتر مفاهیم کمک می کنند. استاد خیلی واضح و قابل فهم درس میده! من این دوره برای این گرفتم که دانشم در زمینه طرز فکر رشدگرا رو ارزیابی کنم اما به لطف دانش خوب استاد چیزهای جدیدی هم یاد گرفتم. واقعا دوره خوبی بود!
Bernard D V
Feb 12, 2021
I loved this course, I recommend it to everyone.

من این دوره رو خیلی دوست داشتم و به همه پیشنهاد میدم
Phill P
Feb 28, 2021
Surprisly EXCELLENT! i realise I came into this with a fixed mindset that I already knew all essential things about growth mindset. So ironic when I realize i didn´t. 🙂

به طرز باورنکردنی فوق العاده بود! من متوجه شدم با اینکه همه چیز درمورد طرز فکر رشدگرا رو می دونستم اما بازهم یک طرز فکر ثابت داشتم! واقعا خیلی مسخره بود که تا الان این کار رو انجام نداده بودم!
Maria Z
Apr 28, 2021

آماده ای شروع کنی؟

راهنمای ثبت نام در دوره

گام اول

عضویت رایگان
برای شرکت در دوره ابتدا در سایت ثبت نام کرده و یک پنل کاربری بسازید. برای شروع می توانید از طرح رایگان استفاده کنید.
عضویت رایگان

گام دوم

شرکت در آزمون
مهارت سنجی
پیش از شروع دوره، در آزمون مهارت سنجی آن شرکت کنید تا نقاط قوت و ضعف شما در این مهارت شناسایی شود. سپس می توانید وارد دوره آموزشی تخصصی خود شوید.
ورود به آزمون

گام سوم

شروع و تجربه
دوره
درس های ابتدایی کاملا رایگان هستند تا شما فضای دوره را به طور کامل تجربه کنید. با ورود به پرتال دوره و انتخاب اولین درس، یادگیری را آغاز کنید.
ورود به دوره

گام چهارم

یادگیری پیوسته
تا به اینجا همه چیز رایگان بود. درصورتی که نتیجه گرفتید این دوره برای شما مفید است، با خرید اشتراک بتاتیک، تمام دوره های آموزشی سایت برای شما باز خواهد شد.
مشاهده تعرفه ها

سوالات متداول

چه زمانی به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟

شما به محض عضویت در سایت، از طریق پرتال دوره می توانید درس های رایگان آن را مشاهده کنید. برای دسترسی کامل به دوره باید اشتراک ویژه بتاتیک را خریداری کرده باشید. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید.

شرکت در آزمون مهارت سنجی اجباری است؟

خیر. آزمون مهارت سنجی برای مشخص کردن نقاط ضعف و قوت شما در مهارت مورد هدف دوره استفاده می شود. شما می توانید بدون شرکت در آزمون مستقیما یادگیری را شروع کنید.

هزینه شرکت در آزمون ها چقدر است؟

تمامی آزمون ها اعم از عمومی و تخصصی کاملا رایگان بوده و با ثبت نام اولیه و تشکیل پروفایل کاربری می توانید در این آزمون ها شرکت کنید. برای مشاهده آزمون ها کلیک کنید.

با خرید اشتراک به چه بخش هایی دسترسی خواهم داشت؟

با خرید اشتراک ویژه به تمامی دوره های آموزشی و مقالات تخصصی دسترسی خواهید داشت. درصورت کسب نمره حداقلی در آزمون پایانی یک دوره، گواهی پذیرش و کارنامه مهارتی نیز کاملا رایگان برای شما صادر خواهد شد.

چگونه می توان اشتراک خرید؟

برای خرید اشتراک تنها کافی است روی مشاهده تعرفه ها کلیک کنید و با انتخاب یکی از پلن ها، عضویت ویژه بتاتیک را داشته باشید.

چگونه می توانم با پشتبیانی ارتباط بگیرم؟

شما می توانید از طریق تماس با شماره 05135092229، پیام از طریق واتس اپ به شماره 09102864313 و همچنین از طریق ارسال ایمیل به info@Betatik.com با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

همین امروز برای توسعه مهارت ها و توانایی هات اقدام کن!

و هوشمندانه اهدافت رو تیک بزن