دوره هوش هیجانی و اجتماعی

emotional and social intelligence

هوش هیجانی و اجتماعی

4.7
4.5/5

از 101 رای در Coursera

بیش از 4,732 کاربر Coursera در این دوره شرکت کرده اند!

درباره دوره

دانیل گلمن در پیش گفتار کتاب “هوش هیجانی” خود به موضوع بسیار جالبی اشاره کرده است. “ما برای اتصال سیم کشی شده ایم! در تحقیقات علوم اعصاب نشان داده شده که مغز ما به گونه ای طراحی شده است که کاملا اجتماعی باشد و به همین دلیل زمانی که با شخص دیگری ارتباط برقرار می کنیم، به طور کاملا ناخودگاه یک ارتباط بین مغزی بین ما برقرار می شود.”

هوش هیجانی و اجتماعی یا ESI به مجموعه ای از مهارت ها گفته می شود که به شما این قابلیت را می دهند که از رفتار، حالت و انگیزه های خود به خوبی آگاه باشید و بتوانید در شرایط مختلف آن ها را به خوبی مدیریت کنید. در دوره هوش هیجانی و اجتماعی، ابزار قدرتمندی به شما معرفی می شود که می توانید به کمک آن ها رفتار هیجانی و اجتماعی خود را هوشمندانه در محیط کار مدیریت کنید.

کارمندانی که در مدیریت ESI مهارت دارند، از یک وجه تمایز قابل توجه در محیط های کاری بهره می برند چراکه این تونایی به آن ها اجازه می دهد تا در عین ارتباطات تیمی و فردی مناسب، به طور کامل بر محور احساسات خود مدیریت داشته باشند. شایستگی های که هوش هیجانی و اجتماعی برای یک فرد به ارمغان می آورد عموما به عنوان یکی از تفاوت های بارز بین افراد معمولی و حرفه ای شناخته می شود. اما آخرین و مهم ترین نکته آنکه، برخلاف اکثر هوش ها، هوش هیجانی و اجتماعی قابل یادگیری و توسعه است.

در این دوره در ابتدا با اهمیت هوش هیجانی و اجتماعی در محیط کار و لازمه آن برای موفقیت های حرفه ای آشنا خواهید شد. سپس مهارت هایی را در باره هوش هیجانی و اجتماعی یاد خواهید گرفت که در چهارچوب چهارگانه ESI به شما کمک خواهند کرد تا احساسات خود را در وحله اول درک کنید، آن ها را مدیریت کنید و به بهترین شکل ممکن از آن ها بهره ببرید. درمورد تاثیرات استرس بر مهارت های هوش هیجانی و اجتماعی صحبت خواهیم کرد و مجموعه دستور العمل هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می کنند تا برای ساختن یک شبکه ارتباطی قدرتمند و موثر، هوشمندانه عمل کنید.

 

ویژگی های دوره

پس از اتمام دوره علاوه بر گواهی و نشان مهارتی بتاتیک،گواهی رسمی Coursera  را نیز دریافت کنید.

بلافاصله آموزش را شروع کرده و طبق برنامه خود یادگیری را دنبال کنید.

بدون هیچ گونه اتلاف وقتی، هر آنچه بدان نیاز دارید را یاد بگیرید.

پس از مشاهده هر ویدیو، با مطالعه مقاله، مفاهیم را تثبیت کرده و خلاصه برداری کنید.

در کنار یادگیری مفاهیم آموزشی، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

هر 1  ساعت آموزش میکرولرنینگ برابر با 3.5 ساعت آموزش معمولی است!

مدرسان دوره

نظرسنجی کیفی اساتید (از 26 دانش آموخته دوره در Coursera) : 4.69/5

Laurie Cozart

Laurie Cozart

MCC ،MCNLP، مربی، سخنران و مدرس در
University of Califirnia, Davis

آنچه قراره یاد بگیری!

سرفصل های دوره

هفته

اول

مقدمه ای بر آگاهی هیجانی و اجتماعی - ESI

در این هفته، با تعریف و اهمیت هوش هیجانی و اجتماعی در مسیر موفقیت حرفه ای آشنا خواهید شد، هوش هیجانی و اجتماعی خود را ارزیابی خواهید کرد  و اصول 4 گانه ESI را یاد می گیرید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر هوش هیجانی و اجتماعی (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
 2. رقابت های احساسی (4 دقیقه ویدیو + مقاله)
 3. نگاه آماری به هوش هیجانی و اجتماعی (4 دقیقه ویدیو + مقاله)
 4. عملکرد ارتباطی (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
 5. EQ یا هوش هیجانی چقدر مهم است؟ (3 دقیقه ویدیو + مقاله)
 6. خودآگاهی (4 دقیقه ویدیو + مقاله)
 7. استراتژی های خودآگاهی 1 و 2 (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
 8. استراتژی خودآگاهی 3 (1 دقیقه ویدیو + مقاله)
 9. استراتژی خودآگاهی 4 (4 دقیقه ویدیو + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون میان دوره – 4 سوال – 5 دقیقه
 • آزمون پایانی هفته اول – 8 سوال – 15 دقیقه

هفته

دوم

مدیریت فردی

در این هفته، شما با فضاهای رشد در مدیریت فردی آشنا شده و می توانید استراتژی های مختلف در این زمینه را شناسایی کنید. شما تکنیک ها تمرینی مختلفی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کنند تا درمورد تحریف های شناختی خود به خوبی صحبت کنید و همچنین از تاثیرات استرس بر هوش هیجانی و اجتماعی خود نیز آگاه باشید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر مدیریت فردی (1 دقیقه ویدیو + مقاله)
 2. استراتژی های مدیریت فردی  1 تا 3 (3 دقیقه ویدیو + مقاله)
 3. استراتژی های مدیریت فردی 4 تا 6 (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته دوم – 8 سوال – 20 دقیقه

هفته

سوم

آگاهی اجتماعی و همدلی

در این هفته، شما با سه مرحله مختلف همدلی آشنا خواهید شد، تفاوت بین همدلی و دلسوزی را درک خواهید کرد و تکنیک های تمرینی مختلفی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کنند تا مهارت های همدلی خود را بهبود داده و بتوانید هوش هیجانی خود را تقویت کنید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر همدلی (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
 2. مراحل همدلی (3 دقیقه ویدیو + مقاله)
 3. تکنیک های ایجاد همدلی (4 دقیقه ویدیو + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون پایانی هفته دوم – 5 سوال – 10 دقیقه​

هفته

چهارم

مدیریت روابط

در این هفته، شما با مهارت های اجتماعی و شایستگی های متفاوت آن آشنا شده و استراتژی هایی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کنند تا روابط و ارتباطات موثری در محیط کار ایجاد کنید. پس از تکمیل مطالب این هفته به خوبی می توانید تفاوت بین حقایق و احساسات را تشخیص داده و با مهارت های شنیدن آشنا خواهید شد که به شما کمک می کنند تا شنونده بهتری بوده و در نهایت به یک ارتباط ساز قدرتمند تبدیل شوید.

لیست درس ها
 1. مقدمه ای بر ارتباطات (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
 2. مهارت های اجتماعی (3 دقیقه ویدیو + مقاله)
 3. اثر موج بیوشیمیایی (2 دقیقه ویدیو + مقاله)
 4. تکنیک های نهایی در ESI (4 دقیقه ویدیو + مقاله)
آزمون ها
 • آزمون میان دوره – 4 سوال – 10 دقیقه
 • آزمون پایانی هفته چهارم – 8 سوال – 20 دقیقه

آنچه بقیه تجربه کردن!

نظرات فارغ التحصیلان دوره

آمار نظرسنجی کیفیت دوره

جامعه آماری: 23 کاربر

4.7
4.7/5
I request every teaching faculty & industrial personal to learn from this course. Very useful & eye opening course. I have already started using tips from this course in my day to day life.

از همه اعضای هیئت علمی و مدیران صنایع مختلف می خواهم که در این دوره شرکت کنند. دوره ای بسیار مفیده که دید و بینش شما رو گسترش میده! من همین الان از تکنیک های این دوره در زندگی روزمره خودم استفاده می کنم.
JS
May 15, 2021
The course is well presented with a mix of videos, quizzes, reading, and exams. ESI is a value addition for every employee and relationship. I recommend this course highly.

این دوره به خوبی با ترکیب ویدیو، مقاله، تمرین ها و آزمون ها ارائه شده. ESI یک ارزش افزوده برای هر کارمند یا رابطه به حساب میاد. من این دوره خیلی زیاد پیشنهاد میکنم!
DK
Jul 25, 2021
It is a great course if you are seeking to understand better your emotional makeup and how you respond to what is happening around you.

اگر به دنبال این هستید که درک بهتری از احساسات خودتون داشته باشید و بتونید عکس العمل ها بهترین نسبت به وقایع دور و برتون داشته باشید کاملا این دوره رو پیشنهاد میکنم
MS
Jan 27, 2021
This course is extremely important. I learned a lot and found the ways to practice Emotional and Social Intelligence.

این دوره بسیار مهمه، من چیزهای زیادی یاد گرفتم و با راه های مختلفی برای توسعه هوش هیجانی و اجتماعی آشنا شدم
VP
Feb 19, 2021

آماده ای شروع کنی؟

راهنمای ثبت نام در دوره

گام اول

عضویت رایگان
برای شرکت در دوره ابتدا در سایت ثبت نام کرده و یک پنل کاربری بسازید. برای شروع می توانید از طرح رایگان استفاده کنید.
عضویت رایگان

گام دوم

شرکت در آزمون
مهارت سنجی
پیش از شروع دوره، در آزمون مهارت سنجی آن شرکت کنید تا نقاط قوت و ضعف شما در این مهارت شناسایی شود. سپس می توانید وارد دوره آموزشی تخصصی خود شوید.
ورود به آزمون

گام سوم

شروع و تجربه
دوره
درس های ابتدایی کاملا رایگان هستند تا شما فضای دوره را به طور کامل تجربه کنید. با ورود به پرتال دوره و انتخاب اولین درس، یادگیری را آغاز کنید.
ورود به دوره

گام چهارم

یادگیری پیوسته
تا به اینجا همه چیز رایگان بود. درصورتی که نتیجه گرفتید این دوره برای شما مفید است، با خرید اشتراک بتاتیک، تمام دوره های آموزشی سایت برای شما باز خواهد شد.
مشاهده تعرفه ها

سوالات متداول

چه زمانی به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟

شما به محض عضویت در سایت، از طریق پرتال دوره می توانید درس های رایگان آن را مشاهده کنید. برای دسترسی کامل به دوره باید اشتراک ویژه بتاتیک را خریداری کرده باشید. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید.

شرکت در آزمون مهارت سنجی اجباری است؟

خیر. آزمون مهارت سنجی برای مشخص کردن نقاط ضعف و قوت شما در مهارت مورد هدف دوره استفاده می شود. شما می توانید بدون شرکت در آزمون مستقیما یادگیری را شروع کنید.

هزینه شرکت در آزمون ها چقدر است؟

تمامی آزمون ها اعم از عمومی و تخصصی کاملا رایگان بوده و با ثبت نام اولیه و تشکیل پروفایل کاربری می توانید در این آزمون ها شرکت کنید. برای مشاهده آزمون ها کلیک کنید.

با خرید اشتراک به چه بخش هایی دسترسی خواهم داشت؟

با خرید اشتراک ویژه به تمامی دوره های آموزشی و مقالات تخصصی دسترسی خواهید داشت. درصورت کسب نمره حداقلی در آزمون پایانی یک دوره، گواهی پذیرش و کارنامه مهارتی نیز کاملا رایگان برای شما صادر خواهد شد.

چگونه می توان اشتراک خرید؟

برای خرید اشتراک تنها کافی است روی مشاهده تعرفه ها کلیک کنید و با انتخاب یکی از پلن ها، عضویت ویژه بتاتیک را داشته باشید.

چگونه می توانم با پشتبیانی ارتباط بگیرم؟

شما می توانید از طریق تماس با شماره 05135092229، پیام از طریق واتس اپ به شماره 09102864313 و همچنین از طریق ارسال ایمیل به info@Betatik.com با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

همین امروز برای توسعه مهارت ها و توانایی هات اقدام کن!

و هوشمندانه اهدافت رو تیک بزن