دوره هوش هیجانی و اجتماعی


4.7
4.5/5

از 101 رای در Coursera

بیش از 4,732 کاربر Coursera در این دوره شرکت کرده اند!

دانیل گلمن در پیش گفتار کتاب “هوش هیجانی” خود به موضوع بسیار جالبی اشاره کرده است. “ما برای اتصال سیم کشی شده ایم! در تحقیقات علوم اعصاب نشان داده شده که مغز ما به گونه ای طراحی شده است که کاملا اجتماعی باشد و به همین دلیل زمانی که با شخص دیگری ارتباط برقرار می کنیم، به طور کاملا ناخودگاه یک ارتباط بین مغزی بین ما برقرار می شود.”

هوش هیجانی و اجتماعی یا ESI به مجموعه ای از مهارت ها گفته می شود که به شما این قابلیت را می دهند که از رفتار، حالت و انگیزه های خود به خوبی آگاه باشید و بتوانید در شرایط مختلف آن ها را به خوبی مدیریت کنید. در دوره هوش هیجانی و اجتماعی، ابزار قدرتمندی به شما معرفی می شود که می توانید به کمک آن ها رفتار هیجانی و اجتماعی خود را هوشمندانه در محیط کار مدیریت کنید.

کارمندانی که در مدیریت ESI مهارت دارند، از یک وجه تمایز قابل توجه در محیط های کاری بهره می برند چراکه این تونایی به آن ها اجازه می دهد تا در عین ارتباطات تیمی و فردی مناسب، به طور کامل بر محور احساسات خود مدیریت داشته باشند. شایستگی های که هوش هیجانی و اجتماعی برای یک فرد به ارمغان می آورد عموما به عنوان یکی از تفاوت های بارز بین افراد معمولی و حرفه ای شناخته می شود. اما آخرین و مهم ترین نکته آنکه، برخلاف اکثر هوش ها، هوش هیجانی و اجتماعی قابل یادگیری و توسعه است.

در این دوره در ابتدا با اهمیت هوش هیجانی و اجتماعی در محیط کار و لازمه آن برای موفقیت های حرفه ای آشنا خواهید شد. سپس مهارت هایی را در باره هوش هیجانی و اجتماعی یاد خواهید گرفت که در چهارچوب چهارگانه ESI به شما کمک خواهند کرد تا احساسات خود را در وحله اول درک کنید، آن ها را مدیریت کنید و به بهترین شکل ممکن از آن ها بهره ببرید. درمورد تاثیرات استرس بر مهارت های هوش هیجانی و اجتماعی صحبت خواهیم کرد و مجموعه دستور العمل هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می کنند تا برای ساختن یک شبکه ارتباطی قدرتمند و موثر، هوشمندانه عمل کنید.

 

ویژگی های دوره

پس از اتمام دوره علاوه بر گواهی و نشان مهارتی بتاتیک،گواهی رسمی Coursera  را نیز دریافت کنید.

بلافاصله آموزش را شروع کرده و طبق برنامه خود یادگیری را دنبال کنید.

بدون هیچ گونه اتلاف وقتی، هر آنچه بدان نیاز دارید را یاد بگیرید.

پس از مشاهده هر ویدیو، با مطالعه مقاله، مفاهیم را تثبیت کرده و خلاصه برداری کنید.

در کنار یادگیری مفاهیم آموزشی، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

هر 1  ساعت آموزش میکرولرنینگ برابر با 3.5 ساعت آموزش معمولی است!

نظرسنجی کیفی اساتید (از 26 دانش آموخته دوره در Coursera) : 4.69/5

Laurie Cozart

Laurie Cozart

MCC ،MCNLP، مربی، سخنران و مدرس در
University of Califirnia, Davis

جامعه آماری: 23 کاربر

4.7
4.7/5

گام اول

عضویت رایگان
برای شرکت در دوره ابتدا در سایت ثبت نام کرده و یک پنل کاربری بسازید. برای شروع می توانید از طرح رایگان استفاده کنید.
عضویت رایگان

گام دوم

شرکت در آزمون
مهارت سنجی
پیش از شروع دوره، در آزمون مهارت سنجی آن شرکت کنید تا نقاط قوت و ضعف شما در این مهارت شناسایی شود. سپس می توانید وارد دوره آموزشی تخصصی خود شوید.
ورود به آزمون

گام سوم

شروع و تجربه
دوره
درس های ابتدایی کاملا رایگان هستند تا شما فضای دوره را به طور کامل تجربه کنید. با ورود به پرتال دوره و انتخاب اولین درس، یادگیری را آغاز کنید.
ورود به دوره

گام چهارم

یادگیری پیوسته
تا به اینجا همه چیز رایگان بود. درصورتی که نتیجه گرفتید این دوره برای شما مفید است، با خرید اشتراک بتاتیک، تمام دوره های آموزشی سایت برای شما باز خواهد شد.
مشاهده تعرفه ها