مهارت های 5 گانه تولید محتوا

چند بُعدی هستی؟

مهارت های 5 گانه تولید محتوا

ترکیبی از آنچه که برای داشتن یک محتوای حرفه ای به آن نیاز دارید!

ابزارهای ضروری!

مهارت های لازم در تولید محتوا چیست؟

هر زمان صحبت از تولید محتوا می شود، ناخواسته به یاد نوشتن و مقاله می افتیم، در حالی که در دنیای دیجیتالی امروز، محتوا مرزهای بسیار وسیع تری برای خود تعیین کرده و مدل ها و جنبه های متفاوتی دارد. درنتیجه به عنوان یک بازاریاب محتوا یا یک بازاریاب دیجیتال، باید به حوزه های زیر مسلط  باشید:

  • بازاریابی درونگرا: در این روش نوین بازاریابی، مبنای همه چیز روی دو اصل محتوا و نیاز کاربر پایه ریزی شده است. شما باید سعی کنید نیازهای اصلی کاربران و مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنید، سپس با تولید محتوای مورد نیاز آن ها، مرحله به مرحله آن ها را تا تبدیل شدن به یک مشتری وفادار همراهی کنید.
  • بازاریابی ویدیویی: بررسی های محتوایی نشان می دهد که با وجود اینکه که کاربران تمایل بیشتری به رسانه های دیجیتال دارند اما کماکان محتوای پرطرفدار در این رسانه ها از جنس همان رسانه تلویزیونی یعنی ویدیو است. لذا آشنایی با استراتژی های بازاریابی ویدیویی، تولید ویدیو، داستان سرایی و سایر جزئیات مربوط به آن از اصول پایه و اساسی در حوزه بازاریابی محتوا خواهد بود.
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی: در آمار جدید، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی از عدد 3.2 میلیارد نفر نیز عبور کرده و این در حالی است که تعداد کل کاربران اینترنتی چیزی حدود 5 الی 6 میلیارد نفر پیش بینی می شود. این اعداد نشان می دهند، اگر در حوزه محتوای دیجیتال فعال هستید، نمی توانید از کنار شبکه های اجتماعی به سادگی عبور کنید.
  • اصول طراحی گرافیک: اگر یک متخصص بازاریابی محتوا، با اصول اولیه شکل شناسی و تایپوگرافی آشنا باشد، می تواند جلوه های بصری محتواهای متنی خود را به گونه ای مدیریت کند که با ثبت یک تجربه کاربری مطلوب تر، عملکرد محتوایی بهتری داشته باشد.  
  • SEO: به عنوان یک بازاریاب محتوا، باید با ماهیت کلی موتورهای جستجو، روند عملکردی آن ها، رفتار کلیدواژه ای کاربران و سایر جزئیات عمومی این بخش آشنا باشید تا بتوانید استراتژی محتوای خود را بهتر و موثرتر تدوین کنید. 

بازاریابی درونگرا

بازاریابی ویدویی

طراحی گرافیک

SEO

اگر این مهارت ها را داشته باشید!

درصورتی که این مهارت ها را به عنوان یک ابزار همراه خود داشته باشید می توانید در زمینه های زیر به خوبی از آن بهره ببرید.

اگر این مهارت ها را نداشته باشید!

اگر در جعبه ابزار شما جای این مهارت خالی باشد، می توانید انتظار موارد زیر را داشته باشید.

آماده ای خودت رو بسنجی؟

آزمون هوشمند مهارت سنجی

این آزمون با آنچه تا الان تجربه کرده اید متفاوت است! سوالات آزمون از قبل طراحی نشده، بلکه در حین آزمون هوش مصنوعی بتا، پاسخ های شما را بررسی کرده و با مقایسه آن با عملکرد سایر شرکت کننده ها، سوالات بعدی را انتخاب خواهد کرد تا در کمترین زمان با بهترین دقت، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

تحلیل نتایج

شامل نمره کل، سطح مهارتی، نمره در زیرشاخه ها و مقایسه آن با عملکرد سایرین

آزمون جامع

در آزمون مهارت های 5 گانه تولید محتوا، 3 مرحله را طی خواهید کرد که در مرحله اول سوالات با سطح انتخابی شما قرار داده شده و با توجه به عملکرد شما، سوالات مراحل بعدی، توسط هوش مصنوعی انتخاب خواهند شد. هر مرحله شامل 10 سوال از مهارت های بازاریابی درونگرا، بازاریابی ویدویی، شبکه های اجتماعی، طراحی گرافیک و SEO خواهد بود.

بانک سوالات

سوالات آزمون ها مستقیما از سوالات دوره های آنلاین دانشگاه های معتبر که در وب سایت Coursera برگزار می شود، استخراج شده اند. سطح سوالات نیز با توجه به میانگین پاسخ های شرکت کنندگان به صورت خودکار توسط هوش مصنوعی بتا مشخص می شود.