مهارت های 5 گانه تولید محتوا


  • بازاریابی درونگرا: در این روش نوین بازاریابی، مبنای همه چیز روی دو اصل محتوا و نیاز کاربر پایه ریزی شده است. شما باید سعی کنید نیازهای اصلی کاربران و مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنید، سپس با تولید محتوای مورد نیاز آن ها، مرحله به مرحله آن ها را تا تبدیل شدن به یک مشتری وفادار همراهی کنید.
  • بازاریابی ویدیویی: بررسی های محتوایی نشان می دهد که با وجود اینکه که کاربران تمایل بیشتری به رسانه های دیجیتال دارند اما کماکان محتوای پرطرفدار در این رسانه ها از جنس همان رسانه تلویزیونی یعنی ویدیو است. لذا آشنایی با استراتژی های بازاریابی ویدیویی، تولید ویدیو، داستان سرایی و سایر جزئیات مربوط به آن از اصول پایه و اساسی در حوزه بازاریابی محتوا خواهد بود.
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی: در آمار جدید، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی از عدد 3.2 میلیارد نفر نیز عبور کرده و این در حالی است که تعداد کل کاربران اینترنتی چیزی حدود 5 الی 6 میلیارد نفر پیش بینی می شود. این اعداد نشان می دهند، اگر در حوزه محتوای دیجیتال فعال هستید، نمی توانید از کنار شبکه های اجتماعی به سادگی عبور کنید.
  • اصول طراحی گرافیک: اگر یک متخصص بازاریابی محتوا، با اصول اولیه شکل شناسی و تایپوگرافی آشنا باشد، می تواند جلوه های بصری محتواهای متنی خود را به گونه ای مدیریت کند که با ثبت یک تجربه کاربری مطلوب تر، عملکرد محتوایی بهتری داشته باشد.  
  • SEO: به عنوان یک بازاریاب محتوا، باید با ماهیت کلی موتورهای جستجو، روند عملکردی آن ها، رفتار کلیدواژه ای کاربران و سایر جزئیات عمومی این بخش آشنا باشید تا بتوانید استراتژی محتوای خود را بهتر و موثرتر تدوین کنید. 

آماده ای خودت رو بسنجی؟

آزمون هوشمند مهارت سنجی

این آزمون با آنچه تا الان تجربه کرده اید متفاوت است! سوالات آزمون از قبل طراحی نشده، بلکه در حین آزمون هوش مصنوعی بتا، پاسخ های شما را بررسی کرده و با مقایسه آن با عملکرد سایر شرکت کننده ها، سوالات بعدی را انتخاب خواهد کرد تا در کمترین زمان با بهترین دقت، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.